Kar yagisi nedeniyle Düzce’de 110 köy yolu kapandi

DÜZCE - 2 gündür araliklarla yagan kar yagisi hayati olumsuz etkiliyor. Kar yagisi nedeni ile Düzce'de 110 köy yolu ulasima kapandi.

Köy hizmetleri Il Müdürlügü yetkilileri, kapali olan köy yollarini ulasima açma çalismalarinin devam ettigini belirterek, “Kar yagisi devam ettigi anlarda çalismalarimiza ara veriyoruz. Çünkü temizledigimiz yer tekrar kapaniyor. Bundan dolayi sadece aciliyeti olan yani hastasi ve cenazesi olan köy yollarina öncelik veriyoruz.” dedi.

Gece yagan kar nedeni ile kapanan Yigilca Düzce karayolunun ulasima açma çalismalarinin devam ettigini kaydeden yetkililer, Yigilca Belediyesi’nin 7 köy yolunu kendi imkanlari ile ulasima açtigini söyledi.

Halen Yigilca ilçesinde 32 köy yolu ulasima kapali bulunuyor. Düzce kalici konutlar bölgesinde oturan ögrenciler sabah okula gitmek için disariyi çiktiklarinda kar kalinliginin 25 cm ulasmasi nedeni ile saatlerce servis bekledi.

Servis araçlari gelmeyince ögrenciler evlerinin önünde kar topu oynadi. Düzce Sehir merkezinde 15 cm.’ye ulasan kar kalinligi ögle saatlerinde zeminde etkisini kaybederek erimeye basladi.