Kara tren 23 Nisan çocuklarını üzdü

TCDD 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Malatya'da 23 Nisan Bayramı'nda çocukları şehirde gezdirmek için hazırlanan maket kara tren bozulunca çocuklarını bayram sevinci yarıda kaldı.

Kendileri için hazırlanan ve şehir turuna çıkacakları kara tren arızalanınca minik öğrenciler hayal kırıklığı yaşadı.

Sabahın erken saatlerinde okullarına gelerek hazırlanan ve kara trenin gelmesiyle heyecanları bir kat daha artan miniklerin heyecanları ve sevinçleri fazla uzun sürmedi. Kara trenle yola çıkmalarının ardından kısa bir süre geçmesinin ardından tren Atatürk Caddesi üzerinde arıza yaptı. Cadde üzerinde arızalan tren lokomotifi yolun ortasında kalınca çevredeki vatandaşlar ve trafik polisleri tarafından itilerek yol kenarına çekildi.

Uzun uğraşlar verilmesine rağmen trenin arızası giderilemedi. Yaklaşık 1.5 saat tren vagonunda bekleyen öğrenciler ise üzgün olduklarını ve bir an önce trenin tamir edilmesini istediklerini belirtti. Minik öğrencilerin isteği gerçekleşmeyince TCDD Bölge Müdürlüğü tarafından bir pikapla öğrenciler okullarına götürüldü. 23 Nisan Bayramı’nı kutlayan öğrencileri yarı yolda bırakan ve türkülere konu olan kara tren çocuklarıı üzüntüyle okullara dönmesinin ardından çekiciyle tamir edilmek üzere TCDD parkına götürüldü.