Karabükspor Kasımpaşa maçına galibiyet parolasıyla hazırlanıyor

Spor Toto Süper Lig'in üçüncü haftası ile birlikte çıkış yapmak isteyen Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa ile deplasmanında oynacağı maça 3 puan parolasıyla hazırlanıyor.

Spor Toto Süper Lig’in üçüncü haftası ile birlikte çıkış yapmak isteyen Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa ile deplasmanında oynacağı maça 3 puan parolasıyla hazırlanıyor.

Karabük Üniversitesi Ay Yıldız Stadı’nda, teknik direktör Tolunay Kafkas yönetimindeki idman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Yaklaşık 1 saat süren antrenmana sakatlıkları bulunan kaleci Boy Waterman ve Viola katılmadı. Sow ise salonda çalıştı.

Tolunay Kafkas, yaptığı açıklamada, Kasımpaşa’nın ofansif bir oyun oynamaya çalışan, iyi oyunculara sahip bir takım olduğunu belirterek, “Belli bir oyun anlayışı ve felsefemiz var. Kolay bir karşılaşma olmayacak. Özellikle maç saatinin gündüz olması, hava sıcaklığının 23 derece beklenmesi oyunun temposunu ve kalitesini mutlaka etkileyecektir. Amacımız kazanmak, kazanamıyorsak bir puan almak. Eğer Kasımpaşa’dan üç puan alabilirsek önümüzün çok açık olduğunu düşünüyorum. Bu maçtan sonra da fikstür bizim için avantaj sağlayacak bir duruma dönüşüyor. Waterman ve Viola sakatlıkları dolayısıyla yoklar. Waterman, Mersin İdmanyurdu maçında muhtemelen oynayabilir. Sow, salonda çalışıyor. Musa Çağıran ise koşulara başladı.” dedi.

İdari menajer Tarık Yurttaş da Viola’nın tedavisi için ülkesine gittiğini ve doktorlardan aldıkları bilgiye göre, oyuncunun 6 ay sahalardan uzak kalabileceğini dile getirdi.

Yurttaş, “Viola’yı 1 yıllığına kiraladık. Arjantin’e kendi doktoruna muayene olmaya gitti. Duruma göre yönetim ve teknik kadroyla yapılacak görüşmeler sonrasında oyuncunun durumu ile ilgili karar verilebilecek.” diye konuştu.

CİHAN