Karaçi’de şiddet olayları: 6 ölü

Pakistan'ın en kalabalık şehri Karaçi'de silahlı grupların yol açtığı şiddet olaylarırda 1'i polis 6 kişinin öldüğü, en az 6 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de silahlı grupların yol açtığı şiddet olaylarırda 1’i polis 6 kişinin öldüğü, en az 6 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Şehirde son 3 aydır asker ve polis işbirliğiyle yapılan asayiş denetim halinin sürmesine rağmen şiddet olayları baş gösteriyor. 6 kişinin hayatını kaybettiği son 24 saatte gerçekleştirilen kanlı saldırıların önceden planlanmış suikastler olduğu belirtildi. Çıkan çatışmalar sonrası halkın panikle evlerine dağıldığı, esnafın da dükkanlarını kapattığı ifade edildi.

Saldırılar ile ilgili politik bir algıya rastlanmadığı ve şehirde güvenlik tedbirlerinin üst seviyeye çıkarıldığı kaydediliyor. Ticaretin kalbi olarak nitelendirilen Karaçi’de hükümet şiddet olaylarının son bulması için gereken her şeyin yapılacağını duyurmuştu. Şehirde son 3 ayda yapılan operasyonlarda yaklaşık 5 bin kişi gözaltına alındı.