Karaman’da damızlık kıl keçisi tekesi dağıtıldı

Karaman'da küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi amacıyla tamamı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesinden finanse edilen 30 adet damızlık kıl keçisi tekesi, Kızılyaka köyünde sahiplerine teslim edildi.

Karaman’da küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi amacıyla tamamı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesinden finanse edilen 30 adet damızlık kıl keçisi tekesi, Kızılyaka köyünde sahiplerine teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimizde halk elinde mevcut yerli keçi ırklarının süt ve et verimlerini arttırmak ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine destek olarak gelir kaynaklarının arttırılmasını sağlamak amacıyla hazırladığımız Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme projesi kapsamında, tamamı hibe olarak Bakanlığımız bütçesinden sağlanan kaynakla finanse edilen damızlık kıl keçisi tekeleri sahiplerine teslim edildi. Tekelerin 15 adedi ilimiz merkez köylerine ve 15 adedi de Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerine verildi.” dedildi. Dağıtılan tekelerin, çiftçilere bol kazanç getirmesi ve hayırlı olması temenni edildi.