Karanlık yolda can pazarı

Kartal TEM Otoyolu Uğur Mumcu Köprüsü altında meydana gelen trafik kazasında adeta can pazarı yaşandı.

Alınana bilgiye göre kaza akşam saat 20:00 sıralarında Kartal’da D 100 karayolunu E 6 karayoluna bağlayan bağlantı yolunda meydana geldi. Mustafa Yağ’ın (56) kullandığı 34 ZN 0289 plakalı otomobil, Hüseyin Erdoğan’ın yönetimindeki 34 VBD 11 plakalı kamyona arkadan çarptı. Kamyona arkadan çarpan otomobil içinde bulunan sürücü Mustafa Yağ ve ön koltukta oturan Sevim Günal (49) araç içinde sıkıştı. Kazayı gören yaralıların yardımına koşan çevredeki vatandaşların çabaları yeterli olmayınca kurtarma ekipleri çağrıldı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri kazaya hemen müdahale etti.

kamyona arkadan çarpan aracın tüplü olması, kurtarma çalışmaları sırasında büyük panik yaşanmasına neden oldu. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında otomobilin gaz kaçırdığının belirlenmesi çevredeki vatandaşlar ile kurtarma ekipleri arasında korku ve paniğe neden oldu. Olay yerindeki bazı vatandaşlar ” gaz kaçırıyor kaçın” diye bağırınca polis vatandaşları uzaklaştırdı. Bu sırada gaz kaçağını fark eden bir itfaiye eri ise kazma ile otomobilin kutup başlarını çıkararak rahat bir nefes alınmasına neden oldu.

Kartal marka otomobil içinde bulunan yangın söndürme tüpünün patlaması da ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Yangın söndürme tüpünden fışkıran kimyevi ve korbondioksitli madde kurtarılmayı bekleyen Sevim Günal’ın ağzına ve gözlerine doldu. Kimyevi madde nedeniyle yaralı görünmez hale geldi. Uzun süren çalışmalardan sonra yaralıları sıkıştıkları yerden çıkardı. Yaralılar ambulanslarla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Öte yandan kazanın meydana geldiği Uğur Mumcu Köprüsü’nün