Karatede Burç Okulları öğrencisinin büyük başarısı

Erzurum'da yapılan 10. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvasında Türkiye'yi temsil eden Özel Burç Çukurova Ortaokulu öğrencisi Gamze Can Akyiğit, şampiyonluğu elde ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Erzurum’da yapılan 10. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvasında Türkiye’yi temsil eden Özel Burç Çukurova Ortaokulu öğrencisi Gamze Can Akyiğit, şampiyonluğu elde ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Erzurum’da düzenlenen 10. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvasında, Yıldızlar kategorisi 47 kiloda yarışan Akyiğit, 10 ülkeden bin 500 sporcunun katıldığı turnuvada şampiyonluğu göğüsledi. Ay-yıldızlı forma altında önce Avrupa, ardından da ‘dünya şampiyonu’ olma hedefini önüne koyduğunu dile getiren Gamze Can Akyiğit, bunun için de çok çalıştığını anlattı.

Akyiğit’i başarısından dolayı kutlayan Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, “Sadece eğitim alanında değil, kültürel, sosyal ve sportif alanda da başarıyı hedefliyoruz. Gamze’yi de elde ettiği bu başarıdan dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Beden eğitimi öğretmeni Ömer Cevahir de, bu turnuvaya hazırlanırken haftanın beş günü sıkı bir antrenman yaptıklarını söyledi. Cevahir, “Gamze Can bu çalışmalar neticesinde şampiyonluğu elde etti. Bu başarısını önümüzdeki turnuvalarda da arttırarak devam ettirecektir. Çalışmalarımız ara vermeksizin sürecek. Gamze Can’ın milli sporcu olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek Türkiye’nin gururu olacağını inanıyorum.” dedi.