Kardeş okul uygulaması Antalya’da tuttu

Antalya Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından başlatılan kardeş okul uygulaması olumlu sonuç vermeye başladı.

Antalya’nın Aksu Beldesi’ne bağlı Gebizli beldesidne bulunan Töngüçlü İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere giysi ve kırtasiye yardımında bulunan Antalya Özel Toros İlköğretim Okulu, bu sefer de okula yeniden tuvalet yaptırarak çeşitli ders eğitim araç gereçleri yarımında bulundu.

Kardeş okul uygulaması kapsamında Antalya Özel Toros İlköğretim Okulu, kardeş okulu olan Töngüçlü İlköğretim Okulu’na yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Kardeş okula, okul araç gereçleri ve kırtasiye yardımında bulunduklarını ifade eden Antalya Özel Toros İlköğretim Okulu’nun Müdürü Üzeyir Kandemir, böyle bir olaydan dolayı çok mutlu olduklarını, yardıma ihtiyacı olan tüm okullara imkanları doğrultusunda el uzatmaya çalıştıklarını söyledi.

Töngüçlü İlköğretim Okulu’nda Atatürk büstü inşaatının devam ettiğini ifade eden Kandemir, okul öğrenci tuvaletlerinin inşatının bittiğini bir iki hafta içinde kullanılmaya başlanacağını kaydetti.

Kandemir, “Ayrıca, böyle bir fırsat kendilerine verildiği için Antalya Milli Eğitim Müdürü’ne ve yardımlar konusunda Toros’a destek veren, Özel Toros Okul Aile Birliği’ne ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. Kandemir, yapılan inşaatların yanında okul müdürünün tespit ettiği ihtiyaçları da karşıladıklarını ifade etti.

Özel Toros İlköğretim Okulu tarafından, Töngüçlü İlköğretim Okulu’na tepegöz ,yazı tahtası, dolap, masa, kırtasiye malzemeleri, askılık, halı, duvar panosu, çerçeve gibi çeşitli eşya yardımı yapıldı.