Kardeşi cezaevine girince esrar taşımak kendisine düştü

Bursa'da narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda bir kilogram esrar ve bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Hatay’dan Bursa’ya satmak amacıyla bir kişinin uyuşturucu madde getireceği ihbarını alan narkotik polisi harekete geçti.

Getirdiği esrar maddesiyle birlikte Kestel ilçesi yakınlarında otobüsten inen otobüs kahyası 25 yaşındaki Fehim C., otobüs şoförlüğünden emekli olan Bursalı Eyüp Ş.(52) ile buluştu. Eyüp Ş.’nin otomobiliyle kent merkezine gelen şahıslar narkotik polislerince durduruldu.

Otomobilde yapılan aramada elbiselerin içine çantayla saklanmış bir kilogram esrar maddesi ve bir adet ruhsatsız tabanca bulundu.

Haklarında “Ticaret maksadıyla uyuşturucu madde bulundurmak ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan tahkikat evrakı hazırlanan iki zanlı adliyeye sevkedildi.

Zanlılardan Fehim C.’nin ağabeyi Nazım C.’nin de 6 ay önce Hatay’dan uyuşturucu getirirken yakalandığı ve tutuklanarak cezaevine gönderildiği ortaya çıktı.