Kardeşinin öldüğünü bilemedi

Kağıthane'de silahla vurulan kardeşinin yaşadığını zanneden Mehmet Akyüz, olay yerindeki sağlık ekiplerine "Niye hala götürmüyorsunuz" diye bağırdı.

Olay, saat 22.15 sıralarında Seyrantepe Sanayi Mahallesi Site Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ömer Akyüz ile kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine silahını çeken şahıs, Akyüz’ü vurarak yaya olarak olay yerinden kaçtı. Olay yerine gelen polis ekipleri yaralı halde bulunan Akyüz’ün hastaneye kaldırılması için ambulans çağırdı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları muayanede Akyüz’ün çoktan öldüğünü tespit etti. Bu sırada olay yerine gelen Akyüz’ün kardeşi Mehmet Akyüz, kardeşinin yaşadığını zannederek sağlık görevlilerine ve polislere “Niye götürmüyorsunuz? Sizin kardeşiniz olsa böyle yapar mısınız?” diye bağırdı. Daha sonra kardeşinin öldüğünü öğrenen Akyüz, sinir krizleri geçirdi. Polis tarafından güçlükle sakinleştirilen Akyüz, “Sizin Allah’ınız yok mu? Nasıl kıydınız kardeşime” diye bağırarak feryad etti. Kardeşini vuranlara küfür edip tehditler savuran Akyüz, “Benim adım da Kürt Mehmet’se ben de onların kanını dökeceğim. Şimdi silah almaya gidiyorum.” dedi. Savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Akyüz’ün cesedi morga kaldırıldı.

Akyüz’ün daha önce kavga ettiği bir kişiyle arasında husumet bulunduğu öğrenildi. Polis, olayın failinin yakalanması için çalışma başlattı.