Kargoyla adrese teslim kurbanlık

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hipermarketler, çağdışı görüntülerin önüne geçmek için "hijyenik kurban yarışı"na girdi.

Marketler, kurbanlıkları kesip temizleyerek vatandaşa özel paketlerde teslim edecek.

Zincir marketler, kurban bayramı öncesinde taksit, yerinde kesim ve internetten satış gibi uygulamalarla halkın dikkatini çekmeye çalışıyor. Kurbanlıkları, her türlü sağlık kontrolü yapıldıktan sonra kesme garantisi veren marketler, kurban derilerini de Türk Hava Kurumu’na bağışlayacak.

KOLİ İÇİNDE TESLİM EDİLECEK

Metro, “Kurbanınız Koli İçerisinde Teslim Edilir” kampanyası başlattı. Müşterilerine kurbanı İslami usüllere uygun olarak kestirip, parçalatıp ve paketleme hizmeti sunan Metro, kurban kesimini veteriner, gıda mühendisi ve imam eşliğinde yapacak. Kesimlerini, Balıkesir Sarıgöz Tesisleri”nde gerçekleştireceğini belirten Metro”da küçükbaş kurbanlıklar 300-400 YTL.

ÖNCE MUAYENE SONRA KESİM

Şalvarlı, kurban kesiminden önce hayvanları canlı muyaneden geçirecek. Kesim sırasında kurbanlar, iç organlarına kadar kontrol edilecek. Şalvarlı”da küçükbaşlar 350-400, büyükbaşlar ise 400 YTL”den satışa çıkıyor.

KESİM VE PAKETLEME ÜCRETSİZ

Canet, Kurban Bayramı için özel ve kalıcı kesim yerleri oluşturdu. Kalite ve hijyen koşulları göz önüne bulundurarak kesim yapacak olan Canet, vatandaşa kurban kesim yerini seçme imkanı sunacak. Canet sunduğu kesim ve paketlenme hizmeti karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyecek. Kesimler, 26 veteriner eşliğinde gerçekleşecek. Küçük baş kurbanlar 250 – 400 YTL arasında, büyükbaş hayvanlar ise 1500- 3 bin YTL arasında satışa çıkıyor.

KARGOYLA ADRESE TESLİM

Migros, kurban kesimlerini Kocaeli’ndeki kalıcı kesim yerlerinde gerçekleştirecek. Kesimler sırasında veteriner bulundurulacak. Kesimler, dini usüllere uygun, hijyenik ortamda yapılacak. 335 YTL bedelle satşa sunulan kurbanlar, 8 eşit parçaya ayrılarak paketlenecek. Teslimatları mağazalardan yaptığı gibi 10 YTL karşılığında kargoyla adrese teslim edecek. Kampanya 19 Aralık’a kadar sürecek.