Karısının ihanetini kabullendi bebeği istemedi

Evlilik dışı bir ilişki sonucu bebek dünyaya getiren kadın, eşi ile birlikte 4 aylık bebekten kurtulmaya çalışırken polise yakalandı.

10 yıldır T.G (27) ile evli olan H.G (24) yaklaşık bir yıl önce görümcesi vasıtasıyla tanıştığı bir erkekle görüşmeye başladı. Kısa zamanda ilişkisini ilerleten H.G tanıştığı erkek arkadaşı ile birlikte İzmir’e kaçtı. H.G., 6 ay birlikte yaşadığı sevgilisinden çıkan bir tartışma ardından ayrlıp Erzurum’un Karayazı ilçesinde yaşayan eşine geri dönmek istedi. Kocasını arayan H.G, pişman olduğunu ve dönmek istediğini söyledi. T.G, de İzmir’e gidip karısını aldı ve Bursa’ya bir akrabalarının yanına yerleşti.

Eşi, H.G.’nin gizlediği hamileliğini kısa süre sonra anladı. Üç ay sonra bir erkek çocuk dünyaya getiren H.G. eşiyle birlikte bebekten kurtulmak için plan yaptı. Memleketlerine kucaklarında çocukla dönemeyeceklerini anlayan çift, Erzincan otobüs terminalinde bir lokantadaya gidip kucaklarındaki çocuğu cami avlusunda bulduklarını söylediler. Lokanta sahibi durumu polise haber verdi. Lokantaya gelen polisin yaptığı araştırma sonucu bebeğin T.G.’nin söylediği gibi cami avlusunda bulunmadığı ortaya çıktı. H.G. ve eşi T.G.’nin Şehit Enes Bediz Karakolu’nda sorgulandı. Burada yapılan sorgu sonrası olayı aydınlatan emniyet görevlileri 4 aylık bebeği muhafaza altına aldı. Karakoldaki polisler, süt, çocuk bezi ve tulum alarak bebeğin acil ihtiyaçlarını karşıladı.

H.G, yasak ilişkiden bir çocuk dünyaya getirdiği için böyle bir yalana başvurduklarını, çocuğu istemediklerini ifade ettiler. Emniyet yetkililerin savcılık makamı ile yaptıkları görüşme sonrası 4 aylık Serkan bebek Erzincan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. H.G. ve eşi T.G. hakkında, ‘Aile hukukundan kaynaklanan hükümlülüğü ihlal’ ettikleri gerekçesiyle Aile Mahkemesi’nde dava açıldı.