Karısının kesik kafasıyla polise teslim oldu!

Almanya'nın Hamburg Şehrin'de yaşayan Atilla S. (40), 15 yıldır evli olduğu karısını bıçakla öldürdükten sonra kafasını kesti.

Hamburg’da şizofreni hastası olduğu bildirilen Atilla S., önceki gün sabah 05.00 sıralarında eşi Fatma S.’nin kafasını kestikten sonra, eşinin kesik kafasını da yanına alarak 80 metre ilerde bulunan Shell Benzin İstasyonu’na kadar gitti. Burada elindeki kesik kafayı gösteren Atilla S., “Her şey bitti. Başınızın derde girmesini istemiyorsanız, polisi arayın” dedi. Kendisinin polise ihbar edilmesini isteyen Atilla S., daha sonra elindeki kafayı yerdeki kar kütlesinin üzerine koyup yere oturarak sigarasını yaktı. Atilla S., benzin istasyonu çalışanları V.A., ile Ersin Ç.’nin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine teslim oldu. Atilla S.’nin, polise verdiği ilk ifadesinde “Bana radyo ve televizyon’dan ilham geldi, eşimi öldürmem istendi” söylediği öğrenildi. Atilla S.’nin kardeşi Atalay S., ağabeyinin şizofreni hastası olduğunu, dönem dönem psikolojik tedavi gördüğünü, 15 yıl önce yine aynı saatlerde, kendi annesini elleri ile boğmaya çalıştığını, annesini kendisi ve babasının, Atilla’nın elinden zor adlıklarını belirtti. Atalay S., Atilla S.’nin çevresi ile diyaloğunun iyi olmadığını, çok aşırı kıskanç olduğunu da ifade ederek, ailenin son aylarda çevreleriyle fazla görüşmediklerini belirtti. Atalay S., ağabeyinin evlenmeden önce eroin bağımlısı olduğunu, bu bağımlılıktan kurtulmasına yardımcı olur düşüncesiyle evlendirildiğini, evlendikten sonra bir süre devam eden tedavinin ardından bu bağımlılığından kurtulduğunu sözlerine ekledi.

Olayın tanığı olup sadece Cihan Haber Ajan’sına konuşan Ersin Ç., kendilerine doğru gelen Atilla’nın elindeki cismi görünce, önce çanta olduğunu sandıklarını, yaklaştıkça elindekinin bir kelle olduğunu anladıklarını söyledi. Ersin Ç., Atilla S.’nin, kanlar içerisindeki kesik kafayı yukarıya doğru kaldırıp, “Artık her şey bitti; eşimi öldürdüm. Polise haber verin” dediğini söyledi. Halen olayın şokunu yaşadığını söyleyen Ersin Ç., olay sırasında yanında bulunan iş arkadaşının da psikolojik olarak çöktüğü için, iki gün iş yerine gidemediğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Atilla-Fatma S. çiftinin 15 ve 5 yaşlarında iki kızı bulunduğu, çocukların polisteki ifadelerinde, babalarının annelerine karşı bir kaç kez “Seni keseceğim” dediğini belirttikleri öğrenildi. S. çiftinin komşuları da Atilla S.’nin asosyal bir yapıda olduğu, ama ailenin rutin bir hayat yaşadığını ifade ettiler.

Eşi tarafından önce bıçaklanarak öldürülen, ardından kafası kesilen Fatma S.’nin ev hanımı olduğu belirtilirken, Atilla S. ile evlenmek istememesine rağmen zorla evlendirildiği öne sürüldü. Ayrıca Fatma S.’nin Türkiye’de iki yıl öğretmenlik yaptığı da iddialar arasında.

Atilla S.’nin Alman vatandaşı ve iki yıldır işsiz olduğu öğrenildi.