Kariyer alaninda bireysel çalisma is hayatindaki basarida anahtar rol görüyor

GAZIANTEP - Insan Kaynaklari Uzmani Sule Tanju, kariyer alaninda bireysel çalismalarin, is hayatindaki basarida anahtar rolü gördügünü söyledi.

Insan Kaynaklari Uzmani ve Bogaziçi Üniversitesi Mezunlari Dernegi Genel Sekreteri Sule Tanju’nun katilarak bilgi verdigi seminere agirlikli olarak Üniversite ögrencileri ilgi gösterdi. Yaptigi sunumda, is dünyasinda yasanan sürekli degisim ve gelismelere paralel olarak insan kaynaklari konusunda da isverenlerin taleplerinin degistigini belirten Sule Tanju, kariyer alanlarinda bireysel çalismalarin, is hayatindaki basarida anahtar rol oynadigini belirtti. Tanju, konusmasinda su görüslere yer verdi:

“Teknolojik degisimler ve küresellesmenin is hayatinda hizli degisimleri beraberinde getirmesi, isveren ve çalisanlari yogun bir rekabet ile karsi karsiya birakmaktadir. Bu sürecin getirdigi diger bir sonuç ise, Meslek alanlarindaki farklilasmalardir. Bilim ve teknolojideki gelismelere paralel olarak her yil yeni isler, yeni meslekler yani yeni istihdam alanlari olusmaktadir. Iste tüm bu degisimler karsisinda, is hayatinda hedeflenen basariya ulasmak için dogru bir kariyer planlamasina ve bu plana uygun kisisel özellik ve becerileri gelistirmeye ihtiyaç bulunmaktadir. Bunun için ise en dogru zaman Üniversite dönemidir. Üniversite ögrencileri normal egitimin disinda yepyeni bilgi ve beceriler edinmelidir. Bu sekilde çogunluktan farklilasmak, basarinin temel anahtaridir. Ögrenim hayatinda kazanilacak degisik bilgi ve beceriler is hayatina atilmada kesinlikle avantaj saglamaktadir.”