Kars’taki okuma salonu öğrencisinden Başbakan’a mektup var

Kars'ta öğrencilere ücretsiz eğitim desteği sunan okuma salonu öğrencileri, bu imkanlarının ellerinden alınmamasını istiyor.

Kars’ta öğrencilere ücretsiz eğitim desteği sunan okuma salonu öğrencileri, bu imkanlarının ellerinden alınmamasını istiyor. Öğrenciler, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı’na mektup yazarak dershane ve okuma salonlarının kapatılmamasını talep etti.

Serhat şehri Kars’taki okuma salonları, yaklaşık bin öğrenciye ücretsiz eğitim desteği veriyor. Öğrenciler, okuma salonlarının dershaneler gibi olduğunu ve buraların kendileri için büyük önem taşıdığını dile getirdiler. Okuma salonlarının kapatılması durumunda liselere giriş sınavlarında zorlanacaklarını aktaran öğrenciler, ücretsiz eğitimlerle sınavlara hazırlanma imkanı bulduklarını ifade ettiler.

Kars’ta ücretsiz eğitim desteği sunan okuma salonu öğrencisi Elif Güneş, mektubunda, “Annemiz ve babamız okumamışsa biz ne yaparız? Anlamadığımız soruları kime sorarız.” diye konuşuyor. Mihrali Bey Orta Okulu 8. sınıf öğrencisi Elif Güneş, mektubunda, “Sayın Başbakan’ın ben İffet Okuma Salonu’na gidiyorum. Bu okuma salonu ve dershanelerin kapanmamasını istiyoruz. Evde çalışabiliriz ama anlamadığımız sorularımız var. Kime sora biliriz ki? Annemiz veya babamız okumamışsa kime sorabiliriz ki?” dedi.

Öğrencilerin velileri de okuma salonları ile kendilerine büyük destek sağlandığına dikkat çekerek, neden kapatılmak istendiğini anlayamadıklarını dile getirdi.