Kars’tan Tuzla’ya gönül köprüsü

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı "Gönül Köprüsü Projesi" kapsamında, Kars'dan gelen 40 öğrenci Tuzla Belediyesi'ni ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında, Kars’dan gelen 40 öğrenci Tuzla Belediyesi’ni ziyaret etti.
Ülkenin doğal ve tarihi zenginliklerinin genç nesillere tanıtılması, insani ilişkilerinin geliştirilmesi ve ülke genelinde gönül köprülerinin oluşturulması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Gönül Köprüsü Projesi’ kapsamında, Kars’tan Tuzla’ya gelen 40 öğrenci ile 2 öğretmen Tuzla Belediyesi’ni ziyaret etti.
Dört günlük ziyaretleri esnasında Tuzla’nın çeşitli yerlerini gezen örgenciler, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Şadi Yazıcı, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutladı.
Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kendisini ziyaret eden öğrencilere Tuzla Belediyesi Semiha Kibar Sosyal Tesisleri’nde akşam yemeğinde de bir araya geldi. Bilgisayarları olmadığını öğrendiği 7 öğrenciye bilgisayar hediye eden Başkan Yazıcı, çocuklarla samimi bir ortamda sohbet ederek, özellikle eğitim ve teknoloji alanında misafir öğrencilere tavsiyelerde bulundu.