Karsiyaka ve Çigli’ye 3 yeni yol yapiliyor

IZMIR - Izmir Büyüksehir Belediyesi ulasimi rahatlatmak için Karsiyaka ve Çigli bölgelerinde üç yeni imar yolu açiyor.

Baskan Kocaoglu, bu dogrultuda Karsiyaka ve Çigli’de üç yeni yolun yapimina baslandigini belirterek, “Evka 2 – Güzeltepe, Evka 5 -Egekent ve Mavisehir – C. Dudayev Bulvari arasinda baslattigimiz çalismalarla yeni baglanti yollari olusturuyoruz. Bu yollar sayesinde bölgeler arasi mesafe kisalacak ve ulasim kolaylasacak.” dedi.

Evka 2- Güzeltepe arasinda yapilacak yeni yol ile bu iki yerlesim bölgesi dogrudan birbirine baglanmis olacak. Yaklasik 1 kilometre uzunlugundaki yolun hafriyat çalismalari devam ediyor. Yolun üst yapisiyla (aydinlatma, tretuvar ve yagmur suyu dreanaji) ilgili ihale çalismalari sürüyor. Su anda Evka 2’den Güzeltepe’ye gitmek isteyen sürücüler Anadolu Caddesi’ne inerek bu yolu takip ediyor ve Güzeltepe girisinden yukariya çikarak bölgeye gelebiliyor. Gidis ve dönüs çift seritli olmasi planlanan yeni yolun tamamlanmasiyla Evka 2’den Güzeltepe’ye dogrudan ulasilabilecek.

Evka 5 ve Egekent’in de birbirine baglanmasi amaciyla yeni bir yol çalismasi yapiliyor. 8831 Sokak’tan baslayarak 8809/2 Sokak’a baglanacak olan yaklasik 750 metrelik yolun da hafriyat çalismalari sürüyor. Bu yolda gidis – gelis olmak üzere çift serit olarak yapilacak. Bu yeni yolunda üst yapi için ihale çalismalari devam ediyor.

Mavisehir ile C. Dudayev Bulvari’ni birbirine baglayacak olan yeni yol ise 430 metre uzunlugunda olacak. Su anda iki yer arasindaki ulasimi saglayan mevcut yola alternatif olarak yapilan yeni yolun dolgu çalismalari devam ediyor. C. Dudayev Bulvari ile Mavisehir’de bulunan 2041 ve 2040/ 5 sokaklara baglanti saglayacak bu alternatif yol tamamlandiginda, Mavisehir ile C. Dudayev Bulvari arasindaki mevcut yol üzerindeki trafik yogunlugu azalmis olacak. Yeni yolun da üst yapiya iliskin ihale çalismalari devam ediyor.