Kart gösterdi dayak yedi

ANTALYA Amatör Küme B Gençler Ligi'nde oynanan maçta kırmızı kart gören 2 sporcu maçın hakemini tekme- tokat saldırdı.

Hakemin davacı olacağını söylediği küçük yaştaki sporcular, Alanya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu Amirliği’ne götürüldü.
Alanyaspor Tesisleri’nde oynanan ve Alanya Belediyespor’un Oba Belediyespor karşısında 2- 0 üstünlüğü ile devam eden karşılaşma 2’nci uzatma dakikasına çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi. Orta hakem Giray Çobanoğlu, Oba Belediyespor’un 4 numaralı oyuncusu 15 yaşındaki Yusuf Can K.’a kırmızı kart gösterdi. Ardından hakeme hakaret eden 7 numaralı 17 yaşındaki Yunus Ö. de kırmızı kart gördü. Bunun üzerine 2 sporcu maçın hakemine saldırdı. Hakem Güray Çobanoğlu önce saldırıdan kaçmaya çalıştı ancak, daha sonra o da oyunculara karşılık verdi.

Polislerin cop kullanarak müdahale ettiği olaydan sonra hakemler soyunma odasına götürüldü. Maçı izleyen Oba Belediyesporlu seyirciler bu sırada hakemlere tepki gösterdi. Orta hakemin Oba Belediyesporlu iki oyuncudan davacı olması nedeniyle polis Yusuf Can K. ve Yunus Ö.’yü gözaltına aldı. Bu sırada Oba Belediyespor Antrenörü Mehmet Yanık ve polisler arasında kısa süreyle tartıştı. Oba Belediyespor Kulüp Başkanı Hızır Bozdoğan sporcular adına hakemden özür diledi. Hakem Çobanoğlu’nun davacı olmaktan vazgeçmediğini söylemesi üzerine Yusuf Can K. ve Yunus Ö. ile birlikte Alanya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu Amirliği’ne götürüldü.
Uzatma dakikalarında çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen karşılaşmada Alanya Belediyespor Atilla ve Ozan’ın golleriyli 2- 0 önde bulunuyordu.