Kartal finale adını yazdırdı!

Türkiye Kupası’nı kazanıp sezonu kurtaracak olan Kartal, yarı finali Portekizli yıldızlarıyla geçti...

3-0’ın rövanşında daha 5’te Olcan’la öne geçen Antep, mucizeyi gerçekleştiremedi. İki maçta Simao 3, Almedia 2 gol attı, Fernandes ve Quaresma da 1’er asist yapınca Beşiktaş son 6 sezonda 4. kez finale kaldı

BEŞİKTAŞ’IN bu sezonki istikrarsızlığı ve G.Antep’in hem sezonun ikinci yarısında oynadığı futbol hem de ilk maçta kaçırdığı sayısız gol nedeniyle 3-0’a rağmen herkesin kafasında “Bir mucize olur mu?” sorusu vardı.. G.Antep onca as adamının eksikliğine rağmen tura inanıyordu ve maça da o inançla öyle tempolu girdiler ki sanki hızlı çekimde oynuyorlardı..

VE 5’te Popov sağdan ortaladı, Toraman’ı aşan topa arka direkte Olcan kafayı vurup durumu 1-0 yaptı.. Bu golle birlikte zihinlerdeki soru da “Yok canım, o kadar da değil herhalde?” halini aldı.. Nitekim ‘tsunami’ oldu, Beşiktaş’ın üstüne akmaya başladı G.Antep. 10’da Olcan soldan getirdi, yerden çıkardı, Popov yayın üzerinden dışarı vurdu.. 14’te İsmail’in ıskasında Popov arkaya sarktı, 18’in sol alt köşesine inip yerden çıkardı ama Toraman kademedeydi. 15’teki kornerde ise Yalçın altı pasın önünde bomboş yükseldi topa, çok da rahat vurdu ama üstten dışarı yolladı.. 24’te ise golün aynısı olacaktı.. Soldan Popov yine kesti, arkada yine Olcan vardı fakat bu kez hedefi bulamadı..

KUSURSUZ KONTRA
ANCAK dakikalar 33’ü gösterdiğinde G.Antep’in turu geçmek için artık imkânsızı başarması gerekiyordu.. Çünkü Sivok’la yükseldiği topu eliyle kesen Serdar’ın yarattığı penaltıyı, Simao kusursuzca kullanıp golü attı ve tabelayı 1-1 yaptı.. Antep kalan 57 dakikaya yemeden 4 gol sığdıracaktı ki turu geçsin.. Yani kafalardaki soru işareti yerini “Bitti bu iş” kanaatine bıraktı..

SANTRAYLA beraber Antep tüm riskleri aldı, Beşiktaş ise kontraya döndü.. Ve ikinci yarının hemen başında o riskli anlayışa cezayı kesti Kartal.. İsmail-Quaresma ikilisi soldan muazzam verkaçlarla uzayıp gittiler.. Q7 sağdan destek veren ve unutulan Almeida’yı topla buluşturunca Hugo gelişine sert plaseyle Karcemarskas’ı avladı: 1-2..

RÜŞTÜ ÇIKARAMADI

KALAN sürede tur için değil yenilmemek ya da galibiyet için oynayan Antep, 63’te Hürriyet’le golü kaçırdı.. Sağdan gelen ortaya hareketlenen Hürriyet, arka direkte yatarak vurdu, üstten dışarıya attı. 65’te Popov’un sert şutunu kurtaran Rüştü, 68‘de ise Olcan’ın 25 metreden yolladığı füzeye dokundu ama top yine de gol oldu: 2-2.
81’DE önce Bobo, sonra Quaresma kale önünden kaçırırken, 88’de de Cenk’in şutu direği yaladı ve Kartal bu sezon elinde kalan son hedefe ulaşma yolunda son aşamaya geldi..