Kartal’a uçuş izni yok

Çay'ı görmeden paçaları sıvarsan olacağı budur Beşiktaş!

Ertuğrul Sağlam’ın öğrencilerini maça iyi hazırlamaması, oyun içinde galibiyeti getirecek hamleler yapamaması, futbolcuların da derslerini iyi çalışmamaları ve rakibi küçük görmeleri, İnönü’de 2 puanın uçup gitmesine neden oldu. Kartal’da Delgado dışında göze batan yoktu. Baki ve Rüştü’nün yenilen golde zincirleme hatası vardı. Beşiktaş taraftarı mı? Onlar her zamanki gibi dün de muhteşemdi.

Beşiktaş, lider Galatasaray’ın 2 puan kaybettiği günde zirveye biraz daha yaklaşma şansını elinin tersi ile adeta geri çevirdi. Marsilya zaferinin vermiş olduğu moralle maça başlayan Beşiktaş, Çaykur Rize önünde sayısız gol pozisyonu yakaladı. Ancak kalesinde devleşen Gonzalez’i bir kez geçebildi. Çaykur Rizespor 50’de Leandro’nun golü ile öne geçti. 72’de Delgado süper bir golle Kara Kartal’a 1 puanı getirdi. Beşiktaş, Bursa maçı öncesi taraftarını tedirgin etti.

Buzlu çay

Maça tutuk başlayan ve Leandro’nun golüyle geriye düşen siyah-beyazlıları yenilgiden Delgado kurtardı.

Beşiktaş puan kayıplarına Çaykur Rizespor karşısında da devam etti. Fortis Türkiye Kupası’ndaki maçta Beşiktaş’ı mağlup etmesini bilen Karadeniz ekibi, dün akşam da Kartal’dan puan koparmayı başardı. Maça tutuk başlayan siyah-beyazlılar, fazla pozisyona giremezken 50. dakikada Leandro’nun golüyle geriye düştü.

17 PUAN UÇUP GİTTİ

Bu golün ardından Beşiktaş’ta ipleri eline alan Delgado, takımını harekete geçiren isim oldu. Çaykur Rizespor kalesini abluka altına alan Kartal, 72. dakikada sahanın başarılı ismi Delgado ile beraberliği yakaladı. Ancak bu galibiyet için yeterli olmadı ve Beşiktaş, Karadeniz ekibi karşısında Süper Lig’deki 17. puanını kaybetti.