Kartal’da silahlı çatışma; 2 ölü 1 yaralı

Kartal'da iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi yaşamını yitirirken, 1 kişi de yaralandı.

Akşam saatlerinde Kartal Cengiz Topel Caddesi Zeytinlikevler Sokak’ta meydana gelen olay, iddialara göre şöyle gelişti; 19 yaşındaki Serkan Akbaş ile bazı suçlardan sabıkası olduğu belirtilen 23 yaşındaki arkadaşı Engin Erdem, bir Rent A Car’dan kiraladıkları 34 VE 8435 plakalı otomobille, daha önceden aralarında husumet bulunan ve siyah renkli bir otomobil ile kendilerini kovalayan 3 kişiden kaçmaya başladı. Bu sırada, siyah renkli otomobilde bulunan şahıslar kovaladıkları otomobilde bulunan Akbaş ve Erdem’e ateş etmeye başladı.

Açılan ateş sonucu otomobili kullanan Serkan Akbaş sırtına isabet eden iki kurşunla yaşamını yitirdi. Akbaş’ın kullandığı otomobil kontrolden çıkarak yol kenarında bulunan ve Şahinoğulları Oto Galerisi’ne ait 34 ZY 9197 ve 41 T 3279 plakalı araçlara çarparak durabildi. Siyah renkli otomobilde bulunan 3 kişi hızla olay yerinden kaçarken, Akbaş’ın kullandığı otomobilde bulunan Engin Erdem de araçtan inerek kaçmaya başladı.

Bu sırada, ne olduğunu anlamayan galeri sahipleri Hüseyin Şahin ve Mesut Şahin kardeşler de, galerinin önünde bulunan otomobillerine çarptıktan sonra kaçmaya başlayan Engin Erdem’in peşinden koşmaya başladı. Şahin kardeşlerin peşinden geldiğini gören Erdem, elinde bulunan silah ile iki kardeşe ateş etti.

Açılan ateş sonucu Hüseyin Şahin kasığından ve bacağından yaralanırken, kardeşi Mesut Şahin de bacağından yaralandı. Özel Umut Hastanesi’ne kaldırılan Hüseyin Şahin tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, kardeşi Mesut Şahin ise yapılan ilk müdahalenin ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Kaçmaya çalışan Engin Erdem ise, kısa sürede polis tarafından silahı ile birlikte yakalandı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, polis, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda siyah renkli otomobil ile kaçan 3 kişinin kimliklerini tespit etmek için araştırma başlattı.