Kartal’da silahlı saldırı; 1ölü 2 yaralı

Kartal'da meydana gelen silahlı saldırıda, "Caney Murat" olarak tanınan ve birçok suçtan sabıkası olduğu belirtilen 36 yatındaki Murat Özdemir, vücuduna isabet eden 4 kurtunla hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, birçok suçtan sabıkası olduğu belirtilen ve “Caney Murat” olarak tanınan Murat Özdemir ve arkadatı Hasan Kutay, Cevizli tren yolu yaya alt geçidinin giritinde kimliği belirsiz iki kişi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Murat Özdemir, vücuduna isabet eden 4 kurşunla ağır yaralanırken, yanında bulunan arkadatı Hasan Kutay da, sağ bacağına isabet eden kurtunla yaralandı. Bu arada, seken kurtunlardan biri de alt geçitten geçmekte olan DOPA Marketleri’nin sahibi 57 yatındaki Abdurahman Bal’ın sol bacağına isabet etti. Yaralılar, çevredeki vatandatlar tarafından Kartal Özel Umut Hastanesi ve Kartal Eğitim ve Arattırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Vücuduna isabet eden 4 kurşunla ağır yaralanan Murat Özdemir, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Tedavi altına alınan Hasan Kutay ve Abdurrahman Bal’ın hayati tehlikelerinin bulunmadığı kaydedildi. Olay sırasında seken kurşunla bacağından yaralanan DOPA Marketinin sahibi Abdurahman Bal’ın ise, pazarda alışveriş yaptıktan sonra tesadüfen olay yerinden geçtiği belirtildi. Birkaç ay önce cezaevinden çıkan Murat Özdemir’in bir çok suçtan sabıkası olduğu öğrenildi. Polis, cinayetin ardından geniş çaplı arattırma başlattı.