Kartal’ın gizli serveti!

FIFA menajerlerinden Ceylan Çalışkan, Beşiktaş'ın satılması halinde sekiz futbolcudan en az 50 milyon euro kazanabileceğini iddia etti.

Kongre hazırlıkları içerisinde olan Beşiktaş yönetimine her ne kadar muhalif kanattan borçlarla ilgili olumsuz eleştiriler gelse de futbol takımı içerisinde gizli bir servetin yattığı iddia edildi.
FIFA menajerlerinden Ceylan Çalışkan, siyah – beyazlı yönetimin satılması durumunda yüksek miktarda para kazandıracak oyunculara sahip olduğunu söyledi.
Çalışkan yaptığı açıklamada, “Ben uluslararası bir menajerim. Senelerdir bu işin içerisindeyim. Dünya futbol piyasasını yakından takip eden bir isim olarak şunu söyleyebilirim ki Beşiktaş takımında gizli bir servet yatıyor. Takım içindeki 8 futbolcunun toplam değeri 50 milyon euro civarında. Bunun dışında kalan oyuncuların bonservis bedeli her ne kadar yüksek olmasa da kulübe para kazandıracak isimler. Bütün bu değerleri bir araya getirdiğinizde ortaya muazzam bir rakam çıkıyor. Beşiktaş yönetimi elindeki bu hazineyi göz ardı etmemeli bunun farkına varmalı” ifadelerini kullandı.
Çalışkan’a göre bonservis bedelleri şöyle: Delgado: 10 milyon euro, Gökhan Zan: 10 milyon euro, Serdar Kurtuluş: 5 milyon euro, İbrahim Akın: 5 milyon euro, Bobo: 5 milyon euro, Burak: 5 milyon euro, Nobre: 5 milyon euro, İbrahim Toraman: 5 milyon euro.

Düşünmeden ‘evet’ dedim

Başkan Yıldırım Demirören’in yönetim listesinde yer alan Ertuğrul Kumcuoğlu, kendisine yapılan teklife hayır demek gibi bir seçeneği olmadığını dile getirdi. Kumcuoğlu, “Beşiktaş’ta görev alıp almamak ile ilgili teklif yapıldığında hiç düşünmeden evet dedim. Böyle bir göreve hayır demek yerine seve seve kabul ettim. Ben bu camianın eski isimlerinden birisiyim ve Beşiktaş için çalışacağım” ifadelerini kullandı.
Demirören ile kesinlikle pazarlıkta bulunmadığını belirten Ertuğrul Kumcuoğlu, Murat Aksu’nun yönetimde yer almaması ile ilgili “Ben kesinlikle Murat Aksu’nun yerine listeye dahil edilmiş birisi değilim” yorumunu yaptı. Kumcuoğlu yurt dışına çıkış yasağı ile ilgili haberlere ise “Böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

Manisa provası

Beşiktaş, Vestel Manisaspor maçının hazırlıklarını tek idmanla sürdürdü. Sakat Gökhan Zan, Kleberson, Ali Güneş ve Mustafa Doğan da idmana katılmadı. Ülkesinden dönen Nobre özel çalıştı. Tigana son bölümde taktik ağırlıklı bir çift kale maç yaptırdı. Bu arada kaleci Ramazan’a Ankaraspor talip oldu. Akşamki idmanı Başkan Yıldırım Demirören ve yeni yönetim listesinde bulunan Gülnaz Arsel de izledi.