Kasım Zengin sahte isimle ofis kiralamış

Türkiye'yi sarsan 'Küre Operasyonu' kapsamında çete lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Kasım Zengin'in iki yıl önce sahte isimle Büyükçekmece'deki bir sanayi sitesinde ofis kiraladığı ortaya çıktı.

Cihan muhabirinin edindiği bilgiye göre, Küre Operasyonu sırasında üzerinde “Erdal Özkan” adına düzenlenmiş sahte MİT kimliği çıkan “Sauna Çetesi” lideri Kasım Zengin’in, “Köroğlu Tekstil İthalat ve İhracat Limited Şirketi” adına Büyükçemce’deki bir sanayi sitesinde 1 yıllık ofis kiraladığı ortaya çıktı. 2004 yılının Nisan ayında ofise yerleşen Kasım Zengin, kontratta kiracı olarak, ‘kardeşim’ diye tanıttığı Mustafa Özkan’ı gösterdi. Anlaşmaya kefil olan Kasım Zengin, kontratta “Erdal Özkan” ismini kullanırken, imzasını gerçek isminin baş harfleri olan K ve Z şeklinde attığı görüldü. Zengin’in 2005 yılının Nisan ayında ofisi boşalttığı öğrenildi.

Ofisi aylık 100 YTL’ye bir yıllığına kiralayan Zengin’in, çevredeki esnafa burada tekstil işlerini yürüteceğini söylediği öğrenildi. Ofisi üs olarak kullanan Zengin’in yanına çok sayıda insanın girip çıktığı ve komşularının rahatsız olduğu belirtildi.

Bu arada, kontratta kiracı olarak gözüken ve Kasım Zengin’in ‘kardeşim’ diye tanıttığı Mustafa Özkan’ın, “Güzelce Mahallesi Olea Sitesi Sarmaşık Sokak Numara: 9 ” olarak verdiği ev adresinde, 9 Numara’da herhangi bir evin bulunmadığı görüldü.

Öte yandan, Kasım Zengin’in kiraladığı ofisin sahibi ise, basın mensuplarının sorularını yanıtlamaktan kaçındı.

Küre Operasyonu kapsamında çete elebaşısı olduğu iddia edilen Kasım Zengin, tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.