KASIMPAŞASPOR 2-2 BEŞİKTAŞ (BİTTİ)

Turkcell Süper Lig'de 26. haftanın açılış maçında Beşiktaş: 0 Kasımpaşa: 0 Maç sona erdi...

Maç sona erdi. Kasımpaşa: 2 Beşiktaş: 2

90+1. dakika: Beşiktaş gole çok yaklaştı. Bobo'nun bıraktığı pasta Tello kaleci ile karşı karşıya kaldı ancak Şilili yıldızın vuruşu kalecinin kollarında kaldı.

3 dakika uzatma işaret edildi.

88. dakika: Kasımpaşa üçüncü golü arıyor. Ani gelişen atakta Murat Erdoğan ceza sahası içinde vuruşunu yaptı ama top savunmadan döndü.
86. dakika: Kasımpaşa beraberliği buldu. Yekta'nın harika pasıyla topla buluşan Şahin, penaltı noktası üzerinden dönerek vuruşunu yaptı ve top ağlara gitti. 2-2

85. dakika: Kasımpaşa atağında Yekta ceza sahası dışından vuruşunu yaptı, top üstten auta gitti.


83. dakika: Kasımpaşa'da Emre ve Gökhan oyundan alındı, yerlerine Barış ve Şahin girdi.

82. dakika: Kasımpaşa atağında Keller sağ kanattan ortasını yaptı, Ferrari uçarak kafayla topu uzaklaştırdı.
80. dakika: Beşiktaş'ta Tello sol kanattan korner dı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

77. dakika: Kasımpaşa'da büyük şok. Beşiktaş öne geçmeyi başardı. Hafif sağ çaprazdan ılan serbst vuruşta Tello kale sahası önüne ortasını yaptı, Bobo uçarak kafayı vurdu ve top ağlara gitti. 1-2

74. dakika: Beşiktaş beraberliği buldu. Tabata'nın pasıyla penaltı noktası üzerinde topla buluşan Tello, sert bir şutla topu ağlara gönderdi. 1-1

74. dakika: Beşiktaş'ta Holosko oyundan alındı, yerine Nihat girdi.

73. dakika: Beşiktaş'ta Ernst oyundan alındı, yerine Tabata girdi.

71. dakika: Beşiktaş atağında İbrahim Üzülmez sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Holosko yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.

68. dakika: Böyle de gol kaçmaz ki!.. Ani gelişen atakta Yekta çapraz pozisyonda vuruşunu yaptı, top kaleci Rüştü'den sekti. Kale sahası önünde bomboş olan Murat Erdoğan zor olanı yapıp topu üstten auta attı.


68. dakika: Böyle de gol kaçmaz ki!.. Ani gelişen atakta Yekta çapraz pozisyonda vuruşunu yaptı, top kaleci Rüştü'den sekti. Kale sahası önünde bomboş olan Murat Erdoğan zor olanı yapıp topu üstten auta attı.

67. dakika: Kasımpaşa atağında Cenk ceza sahası dışından vuruşunu yaptı, top üstten auta gitti.

66. dakika: Sağ kanattan ılan serbest vuruşta Tello penaltı noktası üzerine kavisli bir orta yaptı, savunma topu karşıladı.


62. dakika: Kasımpaşa etikili olduğu dakikalarda golü buldu. Yekta'nın ortasında kale sahası önünde topla buluşan Gökhan Güleç, dönerek vuruşunu yaptı ve topu ağlarla buluşturdu. 1-0
62. dakika: Kasımpaşa yine etkili geldi.

60. dakika: Beşiktaş'ta sakatlanan Sşvok çıktı, yerine İbrahim Kaş girdi.

59. dakika: Kritik dakika! Sol çaprazdan ılan serbest vuruşta Murat Erdoğan etiki bir orta yaptı, Yekta'nın kafa vuruşunda Rüştü topu çizginin üstünde çeldi ve defans topu kornere gönderdi. Ardından Kasımpaşalı oyunculşar gol itirazında bulundu.
57. dakika: Sağ köşeden ılan kornerde, Tello yakın direğe ortasını yaptı, seken topu savunma uzaklaştırdı.

54. dakika: Kasımpaşa atağında Keller ceza sahası dışından yerden çok sert vurdu ama top az farkla yandan auta gitti.

52. dakika: Beşiktaş atağında Fabian Ernst ceza sahası dışından vuruşunu yaptı, top yandan auta gitti.
50. dakika: İnanılmaz gol kaçtı. Murat Erdoğan'ın muhteşem pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Yekta'nın vuruşunda kaleci Rüştü gole izin vermedi.


48. dakika: Kasımpaşa etkili geldi. Yekta'dan savunmanın arkasına harika bir pas, kademeye giren Sivok kritik bir müdaheleyle topu kornere gönderdi.

47. dakika: Beşiktaş atağında İbrahim Üzülmez sol kanattan yerden direk dibine ortasını yaptı, Merthan topu karşıladı.

Kasımpaşa'da Moritz oyundan alındı, yerine Sancak girdi.

İkinci yarıya Beşiktaş başladı.


İlk yarı sona erdi. Maçta gol yok.

44. dakika: Yusuf'tan savunmanın arkasına n uzun bir top attı, araya giren Merthan tehlikeyi önledi.

42. dakika: Organize gelişen Kasımpaşa atağında Sağdan çizgiye inen Yekta'nın ortasıda oluşan karambol sonrası savunma topu uzaklaştırdı.
40. dakika: Sol kanattan ılan serbest vuruşta, Yekta kale önüne topu doldurdu, Gökhan ofsayta yakalandı.

39. dakika: İlk yarınnı son anlarında maçta tempo biraz düştü. Golsüz eşitlik sürüyor.

35. dakika: Beşiktaş kaleye yaklaşık 32 metreden serbest vuruş kazandı. Tello doğrudan kaleye vurdu ama top üstten auta gitti.

33. dakika: Beşiktaş atağında Yusuf sol kanatta topla buluştu bekletmeden ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
31. dakika: Kasımpaşa atağında sol kanatta topla buluşan Ergün Teber, etkili bir orta yaptı ama Ferrari yine büyük bir tehlikeyi önledi.
28. dakika: Kasımpaşa atağında Gökhan ceza sahası dışından vuruşunu yaptı, savunmaya çarpan top kaleci Rüştü'de kaldı.

27. dakika: Ferrari savunmanın arkasına uzun bir pas attı ama Bobo'dan önce kademeye giren Murat Erdoğan tehlikeyi uzaklaştırdı.

24. dakika: Beşiktaş'ta Tello kaleye yaklaşık 35 metreden serbest vuruş dı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Sivok kafayla topu indirdi ama hakem öncesinde Sivok için ofsayt kararı verdi.

22. dakika: Beşiktaş atağında Tello ceza sahası dışından müthiş bir şut çıkardı ama çerçeveyi tutturamadı.

19. dakika: Holosko inanılmaz bir golü kaçırdı. Bobo'nun harika pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Holosko, kaleci Murat'tan sıyrıldı ama topu ayağından açınca pozsiyon autla sonuçlandı.

16. dakika: Beşiktaş atağında Yusuf'un penaltı noktası üzerine ortasını yaptı, savunmanın ters kafa vuruşu sonrası top kornere gitti.

14. dakika: Kasımpaşa atağında Keller'in pasıyla ceza sahası içinde topla buluşan Moritz'in vuruşunda kaleci Rüştü topu iki hamlede kontrol etti.
10. dakika: Hızlı gelişen Kasımpaşa atağınd Koray'ın defansın arkasına gönderdiği pasta top kaleci Rüştü'de kaldı.

7. dakika Kasımpaşa Cenk ile gole çok yaklaştı. Yekta'nın pasında Cenk ilk dokunuşu istediği gibi yapamadı ve top Rüştü'de kaldı.

5. dakika: Mutlak bir gol kaçtı. Yusuf'un arapasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Holosko'nun yerden vuruşunda kaleci Murat gole izin vermedi.

4. dakika: Kasımpaşa etkili geldi. Ani gelişen atakta Ergün Teber çalımlarla ceza sahasına girdi, bekletmeden topu içeri çevirdi ama son anda araya giren Sivok, büyük bir tehlikeyi önledi.

3. dakika: Sol köşeden ılan kornerde, Tello ön direğe ortasını yaptı, Koray tehlikeyi uzaklaştırdı.

Maça Kasımpaşa başladı.
Biri hükmen olmak üzere 4 maçlık galibiyet serisiyle zirve yarışına tekrar ortak olan siyah beyazlılar, kupada elendikleri Kasımpaşa karşına mutlak 3 puan için çıkıyor.

İki takım arasında oynanan lig maçlarında Beşiktaş'ın büyük üstünlüğü göze çarparken, 15 maçın 12'sini siyah beyazlı ekip kazanırken, 3 maç berabere sonuçlandı.

Alt baldırında ödem ve kanama bulunan Nobre'nin yanı sıra, çalışma sonrası sol topuğunda ağrıları artan İbrahim Toraman maç kadrosuna alınmadı.

Lig tarihinde Beşiktaş'a karşı galibiyeti bulunmayan Kasımpaşa ise 3 puan alarak hem tarihi değiştirmek hem de son haftalarda yaşanan puan kayıplarına son vermek istiyor.

Kasımpaşa'da sakatlığı bulunan Moritz dışında eksik oyuncu bulunmuyor.

KASIMPAŞA-BEŞİKTAŞ

STAT: Recep Tayyip Erdoğan
HAKEM: Özgür Yankaya, Aleks Taşçıoğlu, Orkun Aktaş
SAAT: 20.00
YAYIN: Lig TV

KASIMPAŞA: Murat, Keller, Koray, Merthan, Ergün, Yekta, Murat Erdoğan, Emre, Sancak, Şahin, Cenk
TEKNİK DİREKTÖR: Yılmaz Vural

BEŞİKTAŞ: Rüştü, İbrahim Kaş, Ferrari, Sivok, İbrahim Üzülmez, Necip, Ernst, Holosko, Tello, Ekrem, Bobo,
TEKNİK DİREKTÖR: Mustafa Denizli