KASKİ büyükşehir belediyeleriyle deneyimlerini paylaşıyor

Türkiye Belediyeler Birliği ile Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü'nce ortaklaşa düzenlenen, 6360 sayılı Kanun ve Su Yönetimi İstişare Toplantısı Kayseri'de Grand Eras Otel'de başladı.

Türkiye Belediyeler Birliği ile Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen, 6360 sayılı Kanun ve Su Yönetimi İstişare Toplantısı Kayseri’de Grand Eras Otel’de başladı.

30 büyükşehir ile il belediyelerinin su ve kanalizasyon idarelerinin yönetici, teknik ve uygulayıcı personelinin katıldığı programın ilk oturumu yapıldı. Açılış konuşmasını yapan KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, 6360 sayılı kanunun içeriği, su kanal idarelerinin kanun gereği yapılması gereken düzenlemeler ile devir tasfiye ve paylaştırma uygulanma yönetimleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Seminere; Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Rahmi Köse, SASKİ Genel Müdürü Dr.Rüstem Keleş, KASKİ’den Atıksu Arıtma Daire Başkanı Dr.Özgür Özdemir, Laboratuvar Şube Müdürü Fazilet Malik, Atıksu Ruhsat Denetim Şube Müdürü Erol Aykar, İSKİ’den Havza Koruma Şube Müdürü Adem Şanlısoy, KOSKİ’den Yavuz Günay, GASKİ’den İnsan Kaynakları Daire Başkanı Seydi Mihmalli gibi yetkililer konuşmacı olarak katıldı.