Kastamonu ÇocukYuvasi’nda üç çocuk koruyucu aileye kavustu

KASTAMONU - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bagli Kastamonu Çocuk Yuvasinda kalan üç çocuk koruyucu ailesine kavustu.

Kastamonu Çocuk Yuvasinda kalan ikisi kardes Eylem(1.5) ve abisi Emrah(4), üç çocuk bundan sonra koruyucu aileleri sayesinde anne baba sevgisinden mahrum kalmayacak.

Is Adami Hayati Hamzaoglu ve esi Vildan Hamzaoglu iki günlügüne misafir olarak aldiklari Eylem’i çok sevince bir daha birakamadi. Is adami Hamzaoglu’nun esi Vildan Hamzoglu koruyucu aile olma fikrini söyle anlatti; “Esim ve ben çocuklari çok seviyoruz. Beraber karar verdik yuvada kalan çocuklardan birini birkaç günlügüne misafir etmek istedik. Yuva yetkilileriyle görüstükten sonra iki günlügüne çocuklardan birini aldik. Aldigimiz zaman çocuk hastalandi. Biz de alt komsumuz Çocuk Doktoru Sevket Özdil’e götürdük ve tedavi ettirdik. Tedavi sonucunda çocugumuzda kalp yetmezligi, zatüre ve bronsit oldugunu ögrendik. Yogun bir tedavi döneminin ardindan alistik ve esimle birlikte bir daha birakmadik. Iki çocuk annesiyim; biri üniversitede, biri lisede okuyor. Iki çocugum vardi ama simdi Eylem evimizin üçüncü çocugu oldu. Buradan sunu söylemek istiyorumki maddi durumu yerinde olan tüm aileler yuvada kalan diger çocuklara koruyucu aile olarak sahip çiksinlar. Bu çocuklar bizim gelecegimiz. Eylem ile birlikte çok güzel günlerimiz geçiyor” dedi.

Çocuk Doktoru Sevket Özdil ise Eylem’in abisi Emrah’a sahip çikarak koruyucu ailesi oldu. Sevket Özdil’in esi Nurcihan Özdil ise koruyucu aile olmalarini söyle anlatti; “Hayati bey ve esi Eylem’i misafir olarak aldiktan sonra tedavi için bize geldiler. Eylem’i biz de çok sevdik ve bir kardesinin oldugunu ögrendik. Yurt yetkilileriyle görüstük ve Eylem’in kardesi Emrah’i aldik. Emrah da kiz kardesi gibi bazi rahatsizliklar geçirdi. Ben de iki çocuk annesi emekli ögretmenim, ama Hayati bey ve esi bize örnek oldular. Simdi iki kardes de çok mutlular. Bizler de emekliligimizin tadini bu çocuklarimizla çikariyoruz. Evimizin içi daha bir baska güzel oldu. Yuvada kalan diger yavrularimiza lütfen sahip çikalim. Onlara anne baba sevgisini az da olsa tattirabilirsek ne mutlu bize. Biz bu yavrularimiza devlet bizden almadigi sürece ömrümüzün sonuna kadar bakacagiz. Diger iki yavrumuzdan hiçbir farklari yok. Kendi çocuklarimiz gibi onlari seviyor ve koruyoruz” seklinde konustu.