Kastamonu Orman Bölge Müdürlügü piyasayi elinde tutmak için tüketici anketleri yapiyor

KASTAMONU - Kastamonu Orman Bölge Müdürlügü orman ürünleri piyasasini elinde tutmak için, orman ürünleri ile ilgili piyasa anketleri yapiyor.

Bölge Müdrürü Özcan ayrica Avrupa’da ki ormancilik anlayisinin bizim ülkemizdeki ormancilik kültüründen farkli oldugunu ifade ederek ormanciligin kalitesinin artirilmasinin sart oldugunu belirterek söyle konustu: “Az personelle çok is yaptik ve istenilen hedefleri tutturduk. Her yil hedeflerimizi artiriyoruz. Amaç Ormancilik sektöründe en üst düzeyde kalityi yakalamak” dedi.

Kastamonu’nun Araç ilçesine bagli Igdir yerlesim merkezinde bulunan Samatlar Orman Isletme Müdürlügü sinirlari içersinde kalan ormanlik alanda , Samatlar, Araç ve Ihsangazi Isletme Müdürlükleri’nde görevli Orman Mühendisleri ve Orman Muhafaza Memurlarina damgalama ve üretime yönelik uygulamali tatbikatta konusan Bölge Müdürür Özcan önemli olanin az personelle çok is ve verimli is yapmak oldugunu belirtti.

Yilmaz Özcan konusmasinda sunlara degindi: “Yaptigimiz uygulamali egitim seminerleri çok basarili geçti. Bunun karsiligini fazlasiyla aldik. Orman Muhafaza Memurlari için hazirladigimiz tatbikatlar ikiser ve üçer bölümler halende devam ediyor.”

Orman Bölge Müdrürü ayrica yapilan tatbikatta göreve yeni baslayan Orman Mühendislerine ve Orman Muhafaza Memurlari’na üretim teknikleri ve damgalamadaki öncelikleri uygulamali olarak bizzat kendisi anlatti. Bölge Müdürü Özcan ayrica Kastamonu’da yaklasik 300 bin hektarlik bir sahada iyilestirme çalismalarinin yapildigina da dikkat çekerek, “Tüm bu çalismalarda Orman köylüsüne yeni is olanagi saglanmistir. Bu mevsimde issiz bekleyen orman köylülerimize önceki yillardan daha fazla is imkani saglanmaktadir. Tüm bu çalismalar sonucunda ormanlarin rehabilitasyonu ile yeniden kaliteli orman alanlari olusturduk. Bölge Müdürülügü olarak piyasadan nasil bir arz talep geldigini sürekli anketler yaparak belirlemeye çalisiyoruz. Teskilatimiz hem silvikültür çalismalarinda, hem de kaliteyi artirmada büyük özen göstermektedir. Biz bu tatbikatlarimiza diger ilçeler ve bize baglik diger illerde de devam edecegiz.” seklinde konustu.