Katil zanlısı Bodrum’da yakalandı

Bursa'da, silahlı saldırı sonucu öldürülen halk otobüs işletmecisinin katil zanlısı, Bodrum'da yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 22 Haziran günü saat 20.00 sıralarında Sırameşeler Mahallesi Mudanya Caddesi’ndeki bir restoranda meydana gelen olayda, iki çocuk babası Mehmet Tezcan (52), 10 bin 500 YTL alacağını tahsil edemediği Ş.Ş. (33) isimli şahsın otomobilini bağlattı. Bu olayın ardından Ş.Ş.’nin kardeşleri Osman Ş. (28) ve M.Ş. ile iki arkadaşları Mehmet Tezcan’la konuşmak için bir restoranda buluştu. Burada başlayan tartışma restoran dışına kadar sürdü ve burada Osman Ş. yanındaki tabancasını ateşleyerek Mehmet Tazcan’ı yaraladı. Yoğun kan kaybeden Mehmet Tezcan kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

ÖNCE KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Olayın ardından harekete geçen polis ekipleri, zanlıların kimliklerini belirledi. Daha sonra gerçekleştirilen operasyonda, Ş.Ş. ve M.Ş. isimli iki kardeş yakalanırken, cinayeti işlediği belirtilen Osman Ş. yakalanamadı. Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen şüphelilerden M.Ş. tutuklanırken, Ş.Ş. serbest bırakıldı. Polis ekipleri daha sonra Osman Ş.’yi yakalamak için çalışlarını yoğun bir şekilde sürdürdü.

Yaklaşık bir ay süren çalışmaların ardından Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bir arkadaşının evinde saklandığı belirtilen Osman Ş., dün Bursa Polisi tarafından yakalandı. Emniyette ifadesi alınan şüpheli Osman Ş., silahla adam öldürme suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FAİLİ MEÇHUL CİNAYET YOK

Diğer yandan, 2006 yılının 6.5 aylık döneminde Bursa’da 39 cinayet olayının meydana geldiği ve 40 kişinin öldürüldüğü belirtildi. Cinayetlerin ardından titiz çalışma yöntemiyle Türkiye’ye örnek olan Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Ağır Suçlar Büro Amirliği ekipleri, 73 kişiyi yakaladı. Adliyeye sevk edilen 73 zanlıdan 51’i tutuklanırken, son olarak Osman Ş.’nin de yakalanmasıyla birlikte Bursa’da faili meçhul ya da firar hiçbir cinayet zanlısı kalmadı.