Katilin babasına kurşun yağdırıldı

Edremit'te iki kişinin katili olan gencin babasına kurşun yağdırıldı.

Edremit’te 16 ay önce 80 yaşındaki bir kadını top yüzünden boğazını keserek öldürdükten sonra bir ay evvel tahliye olan ve geçtiğimiz günlerde eski bayram yerinde İlkay Demir’i öldürdükten sonra cezaevine giren Gökhan Evinç’in babasına kurşun yağdırıldı.
Gökhan Evinç’in babası İsmail Evinç(46), iki kişi tarafından eski bayram yeri Çınarlıçeşme Caddesi. 1. Sokak aralığında çapraz ateşle vuruldu. Edremit eski bayram yerinde yaşanan olayda, İsmail Evinç’e iki kişi tarafından altı el ateş açıldı. Tabancalardan çıkan kurşunlardan 4’ü Evinç’in bacaklarına isabet ederken, olayın failleri kayıplara karıştı.

Bacaklarından vurulan İsmail Evinç kanlar içersinde yere yığıldı. Çevredekiler tarafından Edremit Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Evinç, tedavi altına alındı. İsmail Evinç, “Olayı benim yaptırdığımı sanıyorlar. Ben hiçbir delikanlıya al şu silahı öldür demem. İki kişi tarafından kurşunlandım. Gökhan’ın olayından sorumlu tutuyorlar.” dedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, dün Edremit’i ziyaretinde “Suçluları bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Onların barınmalarına izin vermeyeceğiz. Kanunsuzların belini kıracağız.” diye açıklama yapmıştı.