Katliam zanlısıyla mesajlaşan Ruhi Polat konuştu

Emre Günaydın ile mesajlaştığı iddia edilen Malatya İl Genel Meclisi üyesi Polat, sorulara cevap verdi.

Malatya İl Genel Meclisi üyesi Polat, katliamdan önce 18 kere mesajlaştığı belirlenen zanlı Günaydın’la ilişkisini “Benim ailevi sorunlarım vardı. Emre Bey’le ağabey-kardeş ilişkisi içinde konuştuk. Emniyet’e ve yargıya güveniyorum” dedi.

MALATYA – Malatya’da Zirve yayınevindeki katliamın zanlısı Emre Günaydın ile 15 Mart-12 Nisan 2007 tarihleri arasında telefonla 18 kez mesajlaştığı iddia edilen Malatya İl Genel Meclisi üyesi Ruhi Polat, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Polat, il genel meclisi toplantısı çıkışında, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

TELEFONU KIZIM KULLANIYOR
“Bu konu yargıdadır. Savcılığa ve emniyete gerekli ifadeleri verdim. Sonucu hep birlikte bekleyeceğiz. Atılan iftiralar tamamen asılsız iddialardır. Ben yargıya ve emniyete güveniyorum. Gerekli soruşturma yapıldı, yapılıyor. Sonucu hep birlikte yapacağız. Telefon görüşmeleriyle ilgili ifadeyi verdik. Telefon benim adıma, ama kullanan ben değilim. Kızım kullanıyor. Kızım ve oğlumla Emre’nin babasının işlettiği spor salonunda çalıştık.”

Polat, “Emre ile mesajlaştınız mı” sorusuna, “Bu uzun bir konu. Benim ailevi sorunlarım vardı. O sıra Emre Bey ile bir ağabey-kardeş ilişkisi içinde destek amacıyla konuştuğumuz şeyler. Bunun dokümanı herkesin elinde, merak etmeyin” yanıtını verdi.

Malatya’da Zirve Yayınevi’nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüş, polis zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım’ı (19) olay yerinde yakalamıştı.