Kavga eden soförler baristi yakinlari birbirine girdi

KOCAELI - Kocaeli'ne bagli Gebze ilçesinde Gebze-Izmit arasi çalisan S.S. 141 Nolu Çayirova Kooperatifi'nin soförleri sira bekleme süresi yüzünden tartisti.

Çevredekilerin kavgayi emniyete bildirmesi üzerine olay yerine gelen Gebze Emniyet Müdürlügü Cumhuriyet Polis Merkezi Amirligi’ne bagli ekipler Adigüzel ile birlikte Yakup Isborali, Nahit Gündogdu ve Musa Isborali’yi gözaltina aldi. Gebze Cumhuriyet Polis Merkezi Amirligi’ne götürülen 4 kisi, dernek yöneticilerinin araya girmesi ile birbirinden sikayetçi olmaktan vazgeçerek baristilar.
Emniyet güçleri 4 kisiyi adliyeye götürmeye hazirlanirken karakol etrafina toplanan taraflarin yakinlari birbiri ile tartismaya basladi. Tartisma büyüyüp kavgaya dönüsünce daha önce saldiriya ugrayan ve basindan yaralanan Ataman Adigüzel’in kardesi Baris Adigüzel (35) yaninda bulundurdugu silahini çekerek abisine saldiranlarin yakinlari olan Yener Isboran’i (30) bacagindan vurdu. Karakolun hemen yakininda meydana gelen olaya Gebze Emniyet Müdürlügü ve Cumhuriyet Polis Merkezi Amirligi’nde görevli polislerin olaya müdahale etmesiyle Baris Adigüzel silahi ile birlikte gözaltina alindi. Bacagindan vurulan Yener Isborali Gebze Devlet Hastanesi Acil Servis’ine kaldirildi. Olay yerine çagrilan çok sayida ekip çevrede genis güvenlik önlemleri alirken kavgaya karistigi tespit edilen Mehmet Bendes de gözaltina alindi.

Yasanan olaylarla ilgili 6 kisinin gözaltinda oldugu ögrenilirken Yener Isborali’nin da hayati tehlikesi bulunmadigi belirtildi. Kavgaya karisan her iki grubun Gebze – Izmit’in disinda Gebze Topkapi arasinda da çalisan otobüslerinin oldugu ve uzun süredir aralarinda gerginlik bulundugu ögrenildi. Beklemenin yasak olmasina ragmen soförlerin Gebze Izmit hattinin baslangici olan Çayirova’da gerek Çayirova Kooperatifi gerek diger kooperatifler arasinda daha önce de zaman zaman tartismalar ve kavgalar yasandigi kaydedildi.