Kavga edenler ülkeye hizmet edemez

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''Sürekli kavga edenlerin bu ülkeye yapabilecekleri hiç bir hizmet yoktur'' dedi.

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneğinin daveti üzerine Balıkesir’e gelen Şener, partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

Şener, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin siyasi kavgaları izlediğini bildirdi.

Meclis, siyasi partiler, başbakan, muhalefet partileri ve sözcüleri dendiğinde vatandaşın aklına ilk olarak kavga, dövüş, hakaret, ağza alınmayacak kin ve nefret sözcükleri geldiğini ifade eden Şener, ”Sürekli kavga edenlerin bu ülkeye yapabilecekleri hiç bir hizmet yoktur” dedi.

Şener, 6 yıl bakanlık yaptığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

”1991-1995 arası benim ilk milletvekilliği dönemimdir. Meclisin en sert milletvekili bendim. Ben kürsüye çıkıp konuşmaya başladığımda iktidar partisi bakanları ve hatta Başbakan salonları terk ederlerdi. Ama hiçbir zaman kimsenin kişilik haklarına saldırmazdım. ‘Bana hakaret etti’ diye hiç bir zaman hakkımda dava açılmamıştır. Sert eleştiriler yapardım, eleştirinin dozunu arttırırdım. İfadeleri çok sivri seçerdim. Bu nedenle iktidar beni dinleyemezdi. İlk dönem milletvekilliğimden sonra siyasette bu üslubun yanlış olduğuna karar verdim.”

Şener, yapılan doğrular varsa doğru olduğunu söylemeyi, yanlışlar varsa da o yanlışları konuşmayı ve vatandaşları uyarmayı görev bildiklerini anlattı.

Bir gazetecinin ”Ergenekon operasyonlarından korkuyor musunuz? sorusu üzerine Şener, ”Korkum yok” yanıtını verdi.