Kavgada hayatını kaybeden lise öğrencisi toprağa verildi

Balıkesir'de iki lise öğrencisi arasında çıkan kavgada göğsüne aldığı tekmeyle hayatını kaybeden 9. sınıf öğrencisi Harun Alver, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Balıkesir’de iki lise öğrencisi arasında çıkan kavgada göğsüne aldığı tekmeyle hayatını kaybeden 9. sınıf öğrencisi Harun Alver, gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreninde babası Necat Alver metanetini korurken bazı yakınları baygınlık geçirdi.

Sakarya Mahallesi’ndeki Balıkesir Turizm Otelcilik Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki Alver’in cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Balıkesir’e getirildi. Zağnos Paşa Camisi’nde öğle vaktinde kılınan cenaze namazına İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, okul yöneticileri, yakınları ve arkadaşları katıldı. Yakınları ve arkadaşları gözyaşlarını tutamazken baygınlık geçirenlere sağlık görevlileri müdahale etti. Annesi Nazmiye Alver ayakta durmakta güçlük çekerken babası metanetini korudu. Yedi çocuk babası Vanlı Alver’in, geçen yıl da bir hastalık sonucu bir kızını kaybettiği öğrenildi. Amcası Sami Alver, olayın başka yerlere çekilmesinin doğru olmadığını belirterek, “İki genç arasında çıkan tartışma sonucu oldu. Çok üzgünüz. Takdir-i İlahi olarak görüyoruz. İnançlı bir aile. 20 yıldır Balıkesir’de oturuyoruz. Bizim oğlumuz bir kez öldü, diğeri binlerce kez ölecek. Onun için de üzülüyoruz. Okul yöneticilerinin kusur ve kabahati yoktur. Ortada çete yok, silah yok, gruplaşma yok. Konunun, Allah rızası için başka yere çekilmesini istemiyoruz.” dedi. Olayın ardından Vali Ahmet Turhan, İl Milli Eğitim Müdürü Caner, emniyet yetkilileri, belediye yetkilileri, okul yöneticileri ve bütün öğretmenlerin yakından ilgilendiğini belirten Alver, hepsine teşekkür etti.

Harun Alver’in cenazesi, Çınarlıdere mezarlığında toprağa verildi.

Öte yandan olayın ardından gözaltına alınan zanlı Ş.A.’nın, Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunun devam ettiği öğrenildi. Sakarya Mahallesi’nde bulunan Atatürk Lisesi önünde dün meydana gelen kavgada Ş.A. isimli öğrencinin göğsüne tekme attığı iddia edilen Harun Alver, cankurtaranla hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetmişti.