Kavgayı ayırmak isteyen öğrenci kafasından yaralandı

Mersin'de bir ilköğretim okulunda küfürleşme yüzünden 2 öğrenci arasında çıkan kavgayı ayırmak isteyen bir başka öğrenci kafasına isabet eden sandalye ile yaralandı.

Kavgaya karıştığı iddia edilen 2 öğrenci ise karakola götürüldü.

Olay, Çay Mahallesi’nde bulunan 23 Nisan İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 8-E sınıfında okuyan B.Y. ile R.K. arasında önceki gün küfürleşme yüzünden okul çıkışı tartışma yaşandı. Bugün sabah saat 08.30 sıralarında öğrenciler arasında teneffüste sınıfta başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

Bu sırada arkadaşlarının kavga ettiğini gören 8-D sınıfı öğrencisi Veysel Karapolat (16) kavgayı ayırmak için araya girmek istedi. Bu sırada arkadaşlarının bir birlerine vurmak için kaldırdığı öğretmen sandalyesi araya giren Veysel Karapolat’ın kafasına isabet etti.

Bir anda kafası kanlar içinde kalan Veysel Karapolat, önce okul yanında bulunan 5 nolu Sağlık Ocağı’na daha sonra ise “112 Hızır Acil” ekipleri tarafından Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kavgaya karıştığı iddia edilen B.Y. ile R.K. ise karakola götürüldü. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.