Kayak Merkezleri turistlerle dolup taşıyor

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi, sezonun açılmasından beri yerli ve yabancı turistlerle dolup taşıyor.

Kayak pistleri, uzun sarı çamları, telesiyejleri ve kristal karı açısından Türkiye’de tek olan Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Tatil öncesinden rezervasyonlarla yerlerini ayırtan turistler, tatilin bir hafta daha uzaması ile kayak yapmanın tadını doya doya çıkardı.

Ka- Sar- Tur A.Ş. Genel Müdürü Sacit Özbey, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca yapılan mekanik tesisler ve parkur alanlarının aşırı talep nedeniyle ihtiyaca cevap veremez olduğunu belirterek, “Bu sebeple yeni mekanik tesisler ile parkur alanlarına ihtiyaç duyulmuştur. Yönetim kurulumuz aracılığıyla bakanlığa yaptığımız müracaat sonuç vermiş, 2 alp disiplin parkuru toplam 4 bin 300 ve 200 metrelik bir halfpayf parkuru snow-bord kayağı için bin 750 metre uzunluğunda bin 500 kişi taşıma kapasiteli deta-cıbıl bir telesiyej sistemi kurulması planlanmıştır.” dedi.

Sarıçamların altında kristal kar üzerinde kaymanın ayrı bir zevk olduğunu dile getiren kayakçılar ise Sarıkamış Kayak Merkezi’nin reklamının az yapıldığını ve çok az tanındığını belirtti. Bayram tatilini değerlendirmek için Adana’dan gelen Nurullah Kılıç adlı vatandaş, ilk kez geldiği Sarıkamış için, “Burası tüm güzelliklerin bir arada yaşanacağı tek yer. Sarıkamış eşsiz güzelliğe sahip fakat bu bilinmiyor. Herkese burayı tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.