Kayak yapmayı öğrenmek isteyenler bu habere dikkat

Kayserinin Hisarcık Belde Belediyesi öncülüğünde Erciyes Kayak Merkezi'ndeki işletmelerle birlikte 'Kayak bilmeyen kalmasın' kampanyası başlatıldı.

Yıllardır Kayseri’de yaşamasına rağmen hala Erciyes Kayak Merkezi’ni görmeyen ve kayak yapmasını bilmeyen binlerce insanın olduğuna dikkat çeken Hisarcık Belediye Başkanı ve Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Veral, amaçlarının başta bu insanlar olmak herkese kayak öğretmek olduğunu söyledi.

Yapılan bu çalışmayla yıllardır eksik bırakılan tanıtım çalışmalarına da katkı sağlanacağını anlatan Veral, her hafta 15 kişiye çekilişle ücretsiz kayak eğitimi vereceklerini bildirdi.

Veral, bu kişilerin ulaşım ve yemek ücretlerinin de kendilerince karşılanacağını ifade ederek, başvuruda bulunmak isteyenlerin, ad, soyat, yaş ve telefon numaralarını elektronik posta ile gönderebileceklerini kaydetti.

Eğitim kurslarının tecrübeli antrenörler tarafından verileceğini dile getiren Vural, kayak merkezindeki tesislerinde bu çalışmaya destek vereceklerini bildirdi.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) 2. Başkanı Mehmet Özmen ise, Erciyes Kayak Merkezi’nin yıllardan beri tanıtım eksikliği sorunu ile mücadele ettiğini hatırlatarak, bu tür eğitim çalışmalarının tanıtım için çok büyük etkisi olacağını vurguladı.

Kayseri’de yaşayanların Erciyes’i bilmediğini ifade eden Özmen, “Bu nedenle gittikleri yerlerde, görüştükleri kişilere Erciyes Kayak Merkezi ile anlatacak bir şeyleri de olmuyor. Kayseri’de yaşayan insanlara Erciyes’i anlatabilirsek ziyaretçi sayımızın da artacağına inanıyoruz” dedi.