Kaybolan 80 YTL parası için halk otobüsünü durdurdu

Adana'nın Ulucami Mahallesi'ndeki Ulus Caddesi eski Vilayet Durağı'nda ilginç bir olay yaşandı.

Polis ekiplerini çağıran İ.S. cebindeki parasının çalındığını ileri sürerek otobüste hırsızlık olayının yaşandığını söyledi. Bunun üzerine otobüsün kapılarını kapatan polis ekipleri savcılıktan aldıkları talimat üzerine yolcuların ifadesine başvurdu.

38 yolcusu bulunan otobüste 2 saate yakın bekleyen yolcular olaya tepki gösterdi. Polis tarafından ifadeleri alınan yolcular ise daha sonra serbest bırakıldı. Annesinin kendisine 90 YTL verdiğini ve bunun 10 YTL’sinin cebinde kaldığını geri kalanının ise bu otobüste çalındığını öne süren İ.S., 4 adet 10, 2 adet de 20 YTL’lik banknot olduğunu anlatarak polisten parasının bulunması için rica etti.

Bunun üzerine polis ekipleri yolcuların ifadesini alabileceğini ve yolcuların tek tek arama yetkisinin bulanamayacağını belirterek, yolcuların bir kısmında da aynı banknotların olabileceği gerekçesiyle kimseyi hırsızlakla suçlayamayacağını açıkladı.

Öte yandan yolcuların büyük çoğunluğu, İ.S.’nin çalındığı iddia ettiği paranın başka bir yerde unuttuğu veya çalınabileceğini hatırlatarak yaşanan olaya tepki gösterdi.