Kaybolan genç kızın cesedi yakılmış halde bulundu

Büyükçekmece Beylikdüzü'nde üç gün önce evine giderken kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan ilköğretim okulu 7.sınıf öğrencisi N.Ş' nin (14) cesedi, bir çöp konteynerini içinde yakılmış halde bulundu.

Akşam saat 18.00 sıralarında arkadışının evinden çıkan N.Ş., annesini arayarak “Ben eve geliyorum” dedi. Aradan yaklaşık yarım saat geçmesine rağmen kızının eve gelmemesinden şüphelenen baba, kızını cep telefonundan aradı. Ancak N.Ş.’nin telefonu kapalı olduğu için kendisine ulaşılamadı. Aradan birkaç saat geçmesine rağmen N.Ş.’den haber alamayan ailesi, durumu jandarmaya bildirdi. Yaklaşık iki gün boyunca çevrede jandarma ile birlikte gece gündüz arama yapan aile, N.Ş.’yi bulamadı. Perşembe günü Beylikdüzü’nün arka taraflarında bir çöp konteynerinde yanmış bir ceset gören vatandaşlar, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine giden jandarma ekiplerince yapılan incelemede, yanmış halde olan cesedin 10-15 yaşlarındaki bir kız çocuğuna ait olduğu tespit edildi. Ceset daha sonra gerekli incelemenin yapılması için Adli Tıp Kurumu’na kaldırldı. Jandarma cesedin N.Ş.’ye ait olma ihtimalini gözönünde bulundurarak, ailesi tarafından teşhis edilmesini istedi. Adli Tıp Kurumu morguna giden aile, cesedin kızları N.Ş’ye ait olduğunu teşhis etti.

Okul arakdaşları, N.Ş.’nin derslerinde çok başarılı, sevilen, herkesle iyi diyalog içinde olan biri olduğunu söyledi. Komşuları da olanlara inanmak istemediklerini kaydeti. N.Ş.’nin herkes tarafından sevilen bir kız olduğunu ifade eden komşuları, “Çok saygılı, başarılı, kimseye zararı dokunmayacak biriydi.” diye konuştu.

Jandarmanın genç kızı hunharca öldüren katil ya da katilleri yakalamak için başlattığı geniş çaplı soruşturma sürüyor.