Kayıp baba ile kızı işyerlerinde ölü bulundu!

Bahçelievler'de uzun süre kendilerinden haber alınamayan baba ile 17 yaşındaki kızı, iş yeri olarak kullandıkları binada ölü olarak bulundu

Polisin ilk incelemesinde olayın intihar olabileceği üzerinde durulurken, mahalle sakinleri komşularının uyumlu insanlar olduklarını kaydetti.

Bahçelievler Mahmutbey Yolu 10. Sokak’ta oturan Atilla Yörük (54) ile kızı Gizem Yörük’ten (17) 3-4 gün haber alamayan komşuları, durumdan şüphe ederek polise başvurdu. Aileyle ilgili bilgi toplayan polis, baba ve kızın hem iş yeri hem de ev olarak kullandıkları 10. Sokak 36 numarada bulunan Remzibaş Apartmanı’na gelerek inceleme yapmak istedi. Ancak iş yerinin kapılarının kilitli olduğunu gören ekipler, çilingir yardımıyla kapıyı açarak içeri girdi. İş yerinde inceleme yapan polis “Aroma Kaynak Suları” bayii olarak çalışan baba Atilla Yörük ile liseyi yeni bitiren 17 yaşındaki kızı Gizem Yörük’ün cansız bedenlerini buldu.

Yapılan ilk incelemede olay yerinde bir silah ve 2 boş kovan bulundu. İlk belirlemelere göre baba Atilla Yörük’ün önce kızını, sonra da kendisini öldürdüğü tahmin ediliyor. Gizem’in liseyi yeni bitirdiği ve gazetecilik okumak için üniversite sınavlarına hazırlandığı belirtildi.

Olayın duyan mahalle sakinleri, şaşkınlıklarını gizlemedi. Baba ve kızının son derece uyumlu insanlar olduklarını ve kimseye zararlarının olamayacağını düşündüklerini aktaran komşuları, gencecik bir kız ve babasının bu şekilde ölümünün üzüntü verici olduğunu belirtti.

Olayla ilgili bazı iddialar da ortaya atıldı. İddialara göre Atilla Yörük’ün özellikle son dönemde kredi kartı borçları nedeniyle sorunlu günler geçirdiği ve bunun sonucu olarak da depresyona girmiş olabiliceği öne sürüldü. Bir başka iddiaya göre ise Atilla Yörük, 15 yıl önce ayrıldığı ve kötü yola düştüğü gerekçesi ile görüşmediği eski eşiyle kızının görüşmesini yadırgadığı için kızının canına kıymış olabileceği dile getirildi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor. Baba ve kızın kesin ölüm sebebi adli tıp kurumunun vereceği otopsi kararı sonrasında netlik kazanacak.