Kayıp çocuk sulama kanalında bulundu

Adana'da bir gün önce kaybolan ve ailesi tarafından aranan 4 yaşındaki Kemal Ümit Küçüker'in cesedi, Seyhan Nehri yakınlarındaki sulama kanalında bulundu.

Alınan bilgiye göre olay Merkez Yüreğir İlçesi Seyhan Mahallesi 2. sokakta meydana geldi. Mahalledeki çocuklarla birlikte çamurdan köfteler yapıp oynamaya başlayan küçük Kemal Ümit, bir süre sonra oyun oynadığı arkadaşlarıyla birlikte evden uzaklaştı. Taş Köprü ayağının bulunduğu Seyhan Nehri tarafına gelen çocuklar, oyunlarına burada devam etti. Ardından geç saatlere kadar eve dönmeyen küçük çocuğun ailesi aramaya başladı. Olumlu sonuç alamayan aile durumu polise bildirdi.

Sabah saatlerinde sulama kanalında ceset gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, yaptıkları inceleme sonucunda hayatını kaybeden çocuğun Kemal Ümit Küçüker olduğunu belirledi ve ailesine haber verdi. Küçük çocuğun cesedi, sualtı timleri tarafından nehirden çıkartıldı. Oğlunun cesedinin başucunda gözyaşı döken baba Kemal Gezek, “Arkadaşları ile birlikte evin önünde oynuyorlarmış. Bir andan kaybolmuş. Daha sonra her yeri aradık ama bulamadık. Eğer yetkililer, bu duvar kenarlarına korkuluklar yapmış olsaydı yavrum ölmeyecekti” dedi.

Kemal Ümit ile duvar kenarında çamurdan adam ve köfte yaptıklarını söyleyen arkadaşlarından 6 yaşındaki Mustafa İlbeyli, “Birlikte çamurdan köfte yapıyorduk, ellerini yıkayacağını söyledi. Daha sonra ben eve gittim. Kendisi oyun oynamayı sürdürdü. Sonrasını hatırlamıyorum” dedi. Talihsiz çocuğun cesedi daha sonra otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Bu arada mahalle sakinleri ise nehrin bulunduğu tarafın tehlike arzettiği gerekçesiyle tel örgülerle kaplanması gerektiğini vurguladı. Sürekli boğulma vakalarının meydana geldiğini hatırlatan mahalleler, bu duruma yetkililerin bir çözüm bulmasını istedi.