Kayıp eşyaların sahipleri internet üzerinden aranıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarında unutulan eşyaların sahiplerini resmi internet sitesi aracılığıyla arıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı, bugüne kadar toplu ulaşım araçlarında unutulan ve vatandaşlar tarafından kendilerine intikal ettirilen eşyaların sahiplerini arıyor. Otobüslerde ve tramvaylarda unutulan nüfus cüzdanından öğrenci belgesine, para cüzdanından kredi kartına, evrak çantasından, cep telefonlarına, şemsiyeden oyuncaka, gözlüklerden, pantolon ve şapkaya kadar birçok eşyanın sahipleri internet aracılığı aranıyor.

Bu güne kadar bir çok eşyanın toplu ulaşım araçlarında unutulduğunu belirten Toplu Ulaşım Daire Başkanı İsmail Öz, unutulan eşyaların vatandaşlar tarafından kendilerine intikal ettirildiğini söyledi. Ellerine geçen ve üzerinde adres veya telefon numarası bulunan eşyaların sahiplerini arayarak eşyaları teslim ettiklerini ifade eden Öz, sahiplerine uluşamadıkları eşyalar için ise internet üzerinden sahiplerini aradıklarını bildirdi.

Kayıp eşyaları Konya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.konya.bel.tr adresi üzerinde duyurduklarını açıklayan Toplu Ulaşım Daire Başkanı Öz, bu şekilde eşya sahiplerine uluşmayı amaçladıklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce kayıp eşyalarla ilgili resmi internet sitesi üzerinde bir bölüm açarak Büyükşehir Belediyesi’ne intikal eden kayıp eşyaları duyurmaya başlamıştı. Bugüne kadar birçok kayıp eşyanın sahiplerine teslim edilmesine olanak sağlayan hizmetle kayıp eşyaların tümü bilgisayar ortamına aktarılıryor. Ayrıca toplu ulaşım araçların içinde vatandaşların en çok kimliklerini kaybettikleri ortaya çıktı.