Beril Gebeş’in cenazesi hala bulunamadı

İran'da düşen jette bulunan pilot Beril Gebeş'in cenazesi hala bulunamadı.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bekarlığa veda partisi için giden Mina Başaran ve arkadaşlarının içinde bulunduğu jet İran’da düşmüş, jette bulunan pilot Beril Gebeş’in cenazesine ise ulaşılamamıştı.

İran’da geçtiğimiz yıl Mart ayında meydana gelen 11 kişinin hayatını kaybettiği iş jeti kazasının üzerinden 13 ay geçmesine rağmen kaptan pilot Beril Gebeş’in cenazesi hala bulunamadı.
İran’da 11 Mart 2018 tarihinde meydana gelen kazada, kaptan pilot Beril Gebeş ve ikinci pilot Melike Kuvvet’in kokpitinde bulunduğu TC-TRB tescilli Bombardier Challenger 604 tipi iş jeti, Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a gelişte düşmüş, kazada Mina Başaran ile 7 arkadaşının da aralarında olduğu 11 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaza sonrası Beril Gebeş dışında, Mina Başaran, Sinem Akay, Burcu Gündoğar Urfalı, Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Aslı İzmirli, Ayşe And, Melike Kuvvet ve Eda Uslu’nun cenazeleri ailelerine teslim edilip, son yolculuklarına uğurlanmıştı.Kazanın üzerinden 13 ay geçmesine rağmen kaptan pilot Beril Gebeş’in cenazesi ise hala bulunamadı.

CNN