Kayıt altına alınamamış telefonlar 31 Ocak’ta kapatılıyor

Turkcell, kayıt altına alınamamış telefon cihazlarının, 31 Ocak itibarıyla kullanıma kapatılacağını, ancak sahip olunan hat'ın, kayıtlı başka bir cihazla kullanılabileceğini bildirdi

Turkcell’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Elektronik kimlik bilgisine haiz cep telefonu cihazlarının kayıt altına alınması ile ilgili olarak operatörler, Telekomünikasyon Kurumu’nun verdiği listeler doğrultusunda kayıt dışı cihazları kullanan abonelere yasal uyarı mesajları göndermiştir.

Turkcell, cihazları kayıt altına aldırmak için ödenmesi gereken 5 YTL tutarındaki yasal ücreti, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla talebe istinaden HediyeCell (faturalı hat aboneleri için) veya KontörBizden (ön ödemeli hat aboneleri için) puanlarından düşerek ödemiştir. Sözkonusu ücreti, Hediyecell veya KontörBizden’den puanlarından düşerek ödemek istemeyen aboneler, www.turkcell.com.tr sitesinden, Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya abone merkezlerine giderek ödemelerini yapmıştır. 13 Aralık’taki kayıt sürecinin sonunda Telekomünikasyon Kurumu tarafından oluşturulan yeni liste doğrultusunda yasal uyarılara karşın kayıt altına alınamamış CİHAZLAR, 31 Ocak itibarıyla kullanıma kapatılacaktır. Ancak HAT kayıtlı başka bir cihazla kullanılabilecektir.

Turkcell bugün atacağı “……… IMEI no’lu cihaz kayit disi listesinde oldugu icin 31 Ocak gunu kullanim disi birakilacaktir. Hattınız acik kalacaktir. Bilgi icin 4440532″ konulu SMS ile bu müşterilerini bilgilendirmektedir.”

Açıklamada, Turkcell’in, cihazı kapanacak olan müşterisinin iletişiminin kesilmemesi için Eylül 2005’ten beri devam eden, “Eskisini Getirene, Yenisi Burada” kampanyasını 15 Şubat tarihine kadar uzatmış ve kampanya ile ile ilgili olarak abonelerine SMS ile bilgilendirme yaptığı ifade edilerek, bu kampanya ile müşterilerin eski telefonlarını getirerek 70 YTL indirimle yeni telefon sahibi olabildiği kaydedildi.