Kaymakam Baran gençlik merkezlerinde hazırlık kitapları dağıttı

Van Erciş Kaymakamı Barboros Baran, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteren gençlik merkezlerinin Erciş'teki şubelerinde lise ve üniversiteye hazırlık kitapları dağıttı.

Van Erciş Kaymakamı Barboros Baran, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteren gençlik merkezlerinin Erciş’teki şubelerinde lise ve üniversiteye hazırlık kitapları dağıttı.

Kaymakam Baran, yaptığı açıklamada, bu yıl ilçede faaliyete geçen gençlik merkezlerinde, özellikle dershaneye gitme imkanı bulunmayan gençler arasından başarılı olanlara, devletin verdiği imkanları kullanarak kurslar açtıklarını ifade etti. Bunun için birçok kaynak temin ettiklerini belirten Baran, “Kaynak kitaplar devletimizin öğrencilere güler yüzüdür. Her öğrenci gibi gençlik merkezine gelen öğrencilerin de yapması gereken tek şey ders çalışmak. Bizler her türlü ders çalışma ortamını, sinevizyonuna varan kadar oluşturduk. Öğretmen arkadaşlarımızın da konu anlatımlı soru bankaları ile öğrencinin eksik olduğu konuları irdelediklerini gördük. Bu tür kuruluşlardan kazançlı çıkacağız, bu kazançta ulu önder Atatürk’ümüzün de dediği gibi ‘Bu millet muasır medeniyetlere ancak eğitimle ulaşabilir’ bu da bizlere yeter. İnşallah fırsat eşitliğini yaratma adına hem de maddi imkanı olmayan çocuklarımıza okuma fırsatı sağlama adına çalışma olduğunu düşünüyorum. Bu manada dört adet merkez var. Bu sene ilk defa bu merkezlerde kurslara giden öğrencilerimizin sene sonunda sınavlar açıklandığında çocuklarımızın ve ailelerinin inşallah yüzleri güler.” diye ifade etti.

Kaymakam Baran, 700’den fazla öğrencinin bu merkezlerden alacağı kaliteli eğitimin gelecek nesillere de örnek teşkil etmesinin umut ettiklerini belirterek, “Sadece sınava hazırlık kursları değil, dikiş nakıştan bir çok müzikal ve sportif faaliyet kurslarının da verildiği merkezlerimizde gençlerimiz boş vakitlerini maddi manevi değerlendiriyor.” dedi.