Kaymakam Tikdağ: Huzur ortamı kamu yatırımlarının yürümesini kolaylaştırıyor

Hakkari´nin Yüksekova İlçe Kaymakamı Yasin Tikdağ, Esendere beldesinde yapımı devam eden yeni sınır kapısı çalışmalarını yerinde inceledi.

Hakkari´nin Yüksekova İlçe Kaymakamı Yasin Tikdağ, Esendere beldesinde yapımı devam eden yeni sınır kapısı çalışmalarını yerinde inceledi. Bir ay önce başlanan inşaatın hızla ilermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Tikdağ, “Huzur ortamı kamu yatırımlarının yürümesini kolaylaştırıyor.” dedi.

Esendere beldesinde bir ay önce inşaatına başlanan yeni sınır kapısı kompleksinde inceleme yapan Yüksekova Kaymakamı Yasin Tikdağ, çok kısa bir zamanda çok mesafe kat edildiğini ve zor olan dolgunun tamamlanmak üzere olduğunu belirtip, personel ve sosyal alan inşaatının da temeline başlandığını söyledi. Çalışmaların yapıldığı alanı, personel lojmanları inşaatını gezip, yetkililerden bilgi alana Kaymakam Tikdağ, 56 bin metre kare alana inşaa edilecek komplekste 18 bin metre kare kapalı alan ve sosyal tesisler olacağını, diğer alanlarda ise yük değişim giriş çıkış ile ticaret alanı olacağı aktardı.

İncelemeler esnasında inşatın hızla ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti dile gtiren Kaymakam Tikdağ şunları söyledi: “Tabi devlet kamu yatırımlarını sadece bugün ve bu mevsimde, bu ortamda yapmıyor. Devlet kamu yatırımlarını yapmaya devam ediyordu. Bu konuda en ufak bir aksaklık hiç bir dönemde olmadı. Bu dönemde de olmaz. Ancak huzur ortamı kamu yatırımlarının yürümesini daha kolaylaştırıyor. Şu anda mevcut olan huzur ortamının devam etmesi bu anlamda kamu yatırımlarının yürümesi için çok değerli bir dönem. Biz de bütün gayretimizle devletin bütün kurumlarıyla takip ettiğimiz bütün kamu yatırımlarının tamamlanmasını, bu şekilde bu huzur ortamının devam etmesini arzu ediyoruz. Her dönemde devlet bir şekilde elindeki gücüyle, kuvvetiyle rahatlıkla yapılabilir. Ama biz arzu ediyoruz ki vatandaşımızla beraber top yekün bir şekilde bu yatırımları yapalım. Vatandaş çok büyük bir istek ve gayretle bizim yanımızda. Bunu her ortamda, her türlü müşahade ediyoruz. Vatandaşın bu istekle yanımızda olmasıyla kamu yatırımlarını çok rahat veriyoruz.”

Kaymakam Yasin Tikdağ’ın belde ziyareti ve incelemelerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen, Sınır Kapısı Müdürü Kadri Karakuş, Esendere Jandarma Karakolu Kıdemli Başçavuş Hüseyin Gülbeyaz da eşlik etti.