Kaymakamın başlattığı kampanyada 40 kişi sigarayı bıraktı

Kırşehir'in Kaman ilçesinde ''Bırak Kazan'' adı altında başlatılan kampanyada sigarayı bırakan ilk beş kişi 10'ar altınla ödüllendirildi.

Geçtiğimiz sene Kaman Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan kampanya, Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından koordine ediliyor. En az bir sene boyunca sigara içen ve 18 yaşını dolduran birçok kişinin sigara bırakma kampanyasına katıldığı ve katılanlardan 40 kişinin tamamen bağımlılıktan kurtuldukları belirtildi.

Kampanya çerçevesinde katılımın yüksek olmasını sağlamak için ilçenin tüm beldelerinde bulunan kahvehanelerde yapılan çalışmalara vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Okullarda ise zararlı alışkanlıklar hakkında hazırlanan kısa filimler tüm okullarda öğrencilere gösteriliyor.

Kaymakamlık tarafından hazırlanan çeşitli afişler kahvehanelerin camlarına ve merkezlerine asılıyor. Yıllar önce sigarayı bırakan Kaman Kaymakamı Süleyman Erdoğan, ilçedeki tiryakilerin de sigaradan kurtulması için bir sene önce başlattıkları kampanyanın devam edilmesi kararı aldıklarını ve kampanya sonunda sigarayı bırakanları ödüllendirdiklerini ve ödül vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, sigara kampanyasına katılan fakat bir türlü sigarayı bırakamayan vatandaşları ise tedavi için sigara bırakma merkezlerine gönderecek.