Kaymakam’ın işleri karışık mahkeme işin içinden çıkamadı!

Edremit Kaymakamının durumu biraz karışık. Mahkeme bile içinden çıkamadı.

İlk evliliği sırasında başka kadından 2 çocuk sahibi olan; daha sonra eşinden ayrılıp çocuklarının annesiyle evlenen Edremit Kaymakamı Şefik Aydın’ın çocuklarından birinin velayetini, boşandığı ilk eşi almak istiyor.

BAŞKA KADINDAN ÇOCUK YAPMA İZNİ

Alınan bilgiye göre, Şefik Aydın İzmir merkezde görev yaptığı dönemde ilk eşi D.D.G’nin, çeşitli tedavileri denemelerine rağmen çocuğu olmadı. Bunun üzerine eşinin iznini alan Şefik Aydın, resmi nikah olmaksızın eşinin hemşehrisi R.A ile yaşamaya başladı. Bu beraberlikten 2 çocuğu olan Aydın, 26 yıllık eşi D.D.G. ile anlaşarak boşandı ve çocuklarının annesi R.A. ile nikahlandı.

Aydın, İzmir’in Dikili ilçesine tayin edilince 8 yaşındaki büyük kızı A.A’yı, okulundan ayrılmaması için çocuğun ”cici anne” dediği eski eşi D.D.G. ile İzmir’de bıraktı. Çocuğun bakımını üstelenen D.D.G, bir süre sonra ”maddi durumunun iyi olduğunu ve yanında kalan A.A’nın mirasından yararlanabilmesini arzu ettiğini” belirterek, çocuğu evlat edinmek isteğini ifade etti.

OKULA DEVAM EDEBİLSİN DİYE

Çocukların öz annesi R.A’yı da ikna eden D.D.G, İzmir 8. Aile Mahkemesi’ne eski eşinin büyük kızı A.A’yı evlat edinmek için başvurdu. Mahkeme, konu hakkında psikolog raporu istedi.

Davalı konumunda bulunan Kaymakam Şefik Aydın, mahkemenin görevlendirdiği psikologlara, ”Kızının, İzmir’de okula devam edebilmesi için eski eşiyle kaldığını, hafta sonları görüştüklerini” belirtti. Psikolog heyetine, ”hakkında iki eşli olduğu yönünde söylentiler bulunduğunu; bunun konumu gereği sıkıntı yarattığını” söyleyen Aydın, çocuğunun eski eşinin miras haklarından yararlanmasına bir itirazı bulunmadığını ancak, çocuğundan ayrılmayı düşünmediğini bildirdi.

EVLAT EDİNİLMESİNE İZİN VERMEDİ

Öz anne R.A da çocuğu A.A’yı okuluna devam edebilmesi için İzmir’de bıraktığını, kızının D.D.G ile iyi anlaştığını ifade etti. A.A’yı evlat edinmek isteyen D.D.G ise psikologlara, ”Eski eşimle tüp bebek denedik olmadı ve isteyerek boşandık. Eski eşimin evlenmesine onay verdim. Çocuğun eğitimi için İzmir’deyim. Hafta sonları yine annesiyle babasının yanına gidiyor. Amacım, mirasımın evlat edineceğim çocuğa kalması. A.A ile düzenli olarak 2 yıldır beraberiz. Annesine ‘anne’, bana da ‘cici anne’ der. Kendi isteğiyle yanımda kalıyor. Kardeşiyle, anne, babasıyla hafta sonları ve tatillerde görüşüyor” dedi. Psikologlar, Aydın çifti ve D.D.G ile yaptıkları görüşmeler sonucunda mahkemeye ”kendi isteği dışında, çocuğun davacı tarafından evlat edinilmesinin ileride küçük çocuk açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceği sonucuna ulaştıklarını” bildirdi.