Kayseri 14. Ulusal Turizm Kongresi’ne hazırlanıyor

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 5-08 Aralık 2013 tarihinde Erciyes Üniversitesi'nde yapılacak olan "14. Ulusal Turizm Kongresi" hazırlıkları için Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile bir görüşme yaptı.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 5-08 Aralık 2013 tarihinde Erciyes Üniversitesi’nde yapılacak olan “14. Ulusal Turizm Kongresi” hazırlıkları için Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile bir görüşme yaptı.

Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda dört gün sürecek olan “14. Ulusal Turizm Kongresi’nin ön hazırlıkları görüşüldü. Orhan Düzgün, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 174 üniversiteden 300 akademisyen ile turizm ve işletme dalında sektör temsilcilerinin katılacağı ’14. Ulusal Turizm Kongresi’nin ilimizin tanıtımı ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesinin taşıdığı önemi vurguladı. Vali Düzgün, “14. Ulusal Turizm Kongresi” etkinliğinin, sahip olduğumuz 6 bin yıllık geçmişten günümüze kadar gelen Hitit, Roma ve Selçuklu Mirasıyla zengin bir kültüre sahip olan Kayseri’nin Kültepe Kaniş-Karum, Kervansaraylar, Kümbetler, Mimar Sinan ve el sanatları gibi zengin kültür mirasımız, Erciyes dağı, Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı, Soğanlı, Aladağlar, Yedi Göller gibi turizm değerlerimiz açısından ayrı bir önem taşımaktadır.” dedi.