Kayseri Elektrik Şirketi’nden 2 milyon YTL’lik yatırım

Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi, Kızılırmak Caddesi'ndeki enerji nakil hatlarının ve raylı sistem enerji hatlarının yeraltına alınması için 2 milyon YTL'lik yatırım yapılacağını bildirdi.

Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi’nden yapılan açıklamada, Kayseri’nin en işlek bulvarlarından Eşref Bitlis Bulvarı’nın enerji altyapılarının tamamlanmasının ardından Kızılırmak Caddesi ve raylı sistem hattı güzergâhındaki enerji nakil hatlarının yeraltına alınacağı belirtildi.

Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Salih Hisarcıklıoğlu, 2006 yılı yatırımları içerisinde en önemli payın elektrik şebekelerinin yeraltına dönüşümü ile kapasite artırımına ayrıldığını belirterek, “Bu süreç içerisinde şehrin önemli bulvar ve kavşakları ile raylı sistem güzergahındaki hatlar yeraltına alınacaktır” dedi.

Şirketin, yatırım programı kapsamında birkaç yıldır devam eden ana besleme hatlarının kapasitelerinin artırılması ve yeraltına dönüşüm çalışmalarının bu yıl da aralıksız devam ettiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu kapsamda metropol belediyelerle koordineli olarak çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti. Hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

“Bir süre Mustafa Şimşek Caddesi ile Eşref Bitlis bulvarının enerji altyapılarını yeraltına almış ve modernize etmiştik. Şimdi ise yine Melikgazi belediyemizle birlikte yaptığımız koordineli çalışmalarla Alpaslan mahallesi, Kızılırmak caddesi ile Mimarsinan kavşağı arasındaki hatlarımızı yeraltına alarak bu bölgeye daha kaliteli, kesintisiz bir enerji vermeyi ve ileride oluşacak enerji taleplerinin karşılanmasını hedefliyoruz. Söz konusu işin proje bedeli 430 bin YTL olup, belli bir program dahilinde şehir şebekemizi daha da modernize ederek önemli enerji hatlarının tamamına yakınını yeraltına alacağız. Bu caddemizdeki çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanmasının ardından bizim için bir başka önemli altyapı çalışması olan raylı sistem güzergâhındaki enerji altyapı çalışmalarına geçilecek ve bu güzergâhtaki enerji nakil hatları modernize edilerek yeraltına alınacaktır. Bu çalışmalarımızda yine Büyükşehir, Kocasinan ve Melikgazi Belediyelerimizle birlikte koordineli bir şekilde gerçekleştirilecek olup, bu projenin bedeli de 1 milyon 500 bin YTL’yi bulacaktır.”

Genel Müdür Yardımcısı Salih Hisarcıklıoğlu, enerji altyapı yatırımlarının pahalı yatırımlar olmasına rağmen, Kayseri halkına kaliteli ve kesintisiz enerji verebilmek ve Kayseri’de sonraki yıllarda oluşacak enerji taleplerini karşılayabilmek için bu yatırımları yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.